Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj, ha egy 1,5 éves...

Nagy baj, ha egy 1,5 éves kisfiúnak egy kicsit le van tapadva a bőr a kukiján?

Figyelt kérdés
Fel lehet neki húzni, de nem teljesen és egy picit piros ott a bőre. Ilyenkor csinál vele az orvos valamit, vagy csak később foglalkozik vele, mármint a letapadással?
2011. okt. 3. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
ebben nem egységesek a gyerekorvosok. Van, aki a kisfiú egyéves korában "feltépi" a bőrt, így egy nagy ordítással mgoldja a helyzetet, a miénk azt mondta, két, két és fél éves koráig elvileg magától megoldódik a helyzet, de azért fürdésnél finoman húzogassuk. Aztán nem sokkal kétéves kora után begyulladt neki, és nem úszta meg az orvosi beavatkozást szegénykém. Figyeljetek rá, be ne gyulladjon alatta, de elvileg nem kell még feltétlenül hozzányúlni.
2011. okt. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam 21 hónapos, és csak a makkról lehet simán lehúzni a bőrt. A mi dokinénink szerint 3 éves kor előtt nem szabad hozzányúlni, csak alaposan mosni, és finoman húzni, ahogy előttem írták.
2011. okt. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jobb ha a ti orvosotokat kérdezed, mert ahogy az első válaszoló is írta, ebben az orvosok sem értenek egyet.
2011. okt. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen, meg fogom kérdezni a gyerekorvost is. Arra emlékszem, hogy mondta, hogy 1 éves koráig nem kell húzogatni a bőrt, de hogy utána mi a helyzet!?

Amikor 15 hónaposan voltunk, akkor fel is húzta neki, simán felment és nem is mondott semmit. Én meg nem kérdeztem rá.

2011. okt. 4. 13:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!