Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valami baj lehet a babámmal...

Valami baj lehet a babámmal hogy 10 hónapos és nem mászik? Amúgy felül forog bébikompal megy de nem mászik.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 28. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Ne aggódj, az én lányom sem akart mászni, csak menni. Aztán 11 hónaposan egyik nap elkezdett mászni.

Nem baj, ha nem mászik, hamarabb fog menni önállóan is.

2009. ápr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia!

már írtam bébikompos kérdéshez is, de leírom itt is. 7-10 hós koráig használta kislányom a bébikompot, és 15 hósan kezdett el önállóan járni, 2 héttel KÉSŐBB mászni. tehát a komp áthidalta a mászást nálunk, ami nem feltétlen jó, de ha már így történt, nem lehet visszavonni. mozgásfejlődésére más 'káros' hatással nem volt a komp.

üdv. 20 hós kislány anyukája

2009. ápr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
nyugalom. élvezd ki azt a kis időt, amíg még nem mászik, mert utána nyugtod az nem lesz. :)
2009. ápr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

hát ha bébikompoztatod akkor kevesebb lehetősége is van megtanulni mászni, meg nincs is rákényszeritve, hiszen függőlegesen gurulva elér ezt azt. Amúgy meg ezt a távot mászva kéne megtegye.

Egyébként a bébikompot nem is nagyon szokták ajánlani mert nem jó a kis gerincének.

Az én fiam le volt téve habtapira meg szőnyegre a földre és nagyon ügyesen mászott 7 hónapos korától kezdve, sokáig ragaszkodott is ehhez a mozgásformához.

2009. ápr. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Minél kevesebbet legyen bébikompban,( sőt egyáltalán ne)és így kénytelen lesz egy új mozgásformát kikísérletezni. Amúgy kúszik? Mert a kúszást azt kihagyhatja, de a mászást azt nem tanácsos "kihagyni". Az enyém pont 10 hós volt amikor elkezdett mászni, de előtte 2 hónapig már kúszva közlekedett. És 10 hósan állt fel először, de csak 15 hósan indult el. De legalább jól begyakorolt mindent.
2009. ápr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
SZERINTEM SE ENGEDD NEKI A BÉBIKOMPOZÁST MERT CSAK HÁTRÁLTATJA A FEJLŐDÉSÉBEN
2009. ápr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
nagyon is fontos,hogy mászik-e, ne rakd bébikompa,hogy meg tudjon tanulni mászni. a suliban való teljesítményére + beszédfejlődésre van hatással a mozgásfejlődés. Fontos,hogy minél többet szabadon mozoghasson,ültetni sem szabad,míg magától nem tud ülni.
2009. ápr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!