Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok ilyeneket 10 hónapos...

Adhatok ilyeneket 10 hónapos kislányomnak?

Figyelt kérdés

Zöldsége:Karfiol,karalábé,pritaminpaprika,uborka,saláta,sóska,hüvelyesek:bab,borsó,sárgaborsó,zöldbab,lencse(héja nélkül szűrőn átnyomva????)

Gyüm.:ananász,házi lekvár,befőttek(enyhén cukros lében)mazsola,Héj és mag nélkül szitán átnyomva:

cseresznye,meggy,szőlő,szilva,eper,málna.....

Fűszerek:Fokhagyma,vöröshagyma,pirospaprika,bors,bazsalikom,oregáno,kakukkfű,petrezselyem,citromfű,fahéj,kevés vaníliás cukor...stb.

Kb. ennyi jutott eszembe.Már azt ené amit mi eszünk a saját kajcsija nem kell neki,azért gondoltam ha abból enne amit mi eszünk nem lesz tőle baja?

Recept ötleteket vagy oldalakat is szívesen várok.

10,5 hónapos kislány anyukája


2009. ápr. 28. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ezek közül a következőkkel várnék még egy kicsit: pritaminpaprika, uborka, bab, sárgaborsó, lencse, eper, málna, kiwi. Kisfiam kb 9 hónapos korától azt eszi amit magunknak főzök ezeket amit felsoroltam kerültem idáig. Most 1 éves kóstoltuk a lencsét ma pedig a fejtett babot.
2009. ápr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elvileg paprika, uborka, bab, eper, málna, pirospaprika, bors, fahéj nem adható egy éves korig azok közül, amiket felsoroltál.

Az enyém sem eszi meg, amit külön főzök neki, igy a i hamijainkat is "átköltöttem picit". Tejföl helyett, joghurtot, vagy kefirt használok, miniális fűszer, bors semennyi, és inkább zöldfűszerkeveréket használok, az természetes formában sót is tartalmaz, igy sóbólis csak nagon picit. Inkább rakott dolgokat csinálok, mint pl, rakott brokkoli, vagy karfiol. Olyan főziket, amibe nem nagyon kell paprika, pl sóska,spenót. Vagy levesből csinálok neki főzit, mint ma is. Sok zöldség, májjal és husival, meg a leves levével higitva.

Az én lánykám egy éves, de én még szeretném megkimélni a fűszeres hamiktól.

Itt találsz jó recepteket is:


[link]


[link]

2009. ápr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha napot még nem látott zöldséget gyümölcsöt én bizti nem adnék a salátárol nagyon sok rosszat lehet hallani
2009. ápr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Az utolsó válaszolónak: van kertünk és nemsokára lesz saláta ami napot látott a bolti dolgokat pl.: Uborka,saláta,paradicsom,paprika,cékla,krumpli...stb.(aminek épp szezonja van azt pedig frissen kapja majd) ezeket mind a fagyasztóból vagy befőzésből adtam neki eddig.

Köszi még1szer!!! :)

2009. ápr. 29. 14:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!