Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha megkezdődik a hozzátáplálás...

Ha megkezdődik a hozzátáplálás, és eddig csak anyatejet evett, akkor mit lehet adni a gyümiken kívül? Fontos a tápszer? Mert attól én tartok.

Figyelt kérdés
Szóval úgy értem,hogy mondjuk reggelire kap anyatejet,vagy gyümit.Ebédre gyümit,és még mit lehet ilyenkor?Van egy hónapunk még,aztán kezdhetem is a hozzátáplálást.Most már kezdem hozzászoktatni az almához,amit nagyon szeret.Csak azt adok Neki egy nap egyszer,ebéd vagy kora délután.Valaki világosítson fel,mert nagyon sokfélét írtak,és mondtak.Tejpépet is kell adni már?Babám 4,5 hónapos,lassan 5. Súlya 8200g,és 69 cm.Megfelel egy fél éveséhez.Tejem van még,de nem túl sok már,és van amikor naponta 7x szopik!Mert nem elég Neki..
2009. ápr. 28. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha van sok tejed ne adj neki tápszert!

Ha a gyümiket már megismerte adhatsz neki sütőtököt, krumplit vagy ezeket almával keverve! Amikor a krumpli megfő beledobod az almát, hogy puhuljon és kész.

2009. ápr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először kezd a gyümölcsökkel. Lehet alma, körte, barack, meggy. Ha ízlik neki, ki is válthatsz egy étkezést nála gyümölccsel, pl a délutánit. Utána rátérhetsz a főzelékekre. Ezt is kezdetben kóstoltasd, majd kiváltod vele pl az ebédet. Tejpépet nem kell adni neki, semmit sem kell, de ha akarsz később lehet neki adni. Én mindig este adtam neki, ezzel jól lakott.

Honnan gondolod, hogy kevés a tejed? Ha éhes, akkor többször szopik, de most meleg is van, szóval lehet, hogy csak szomjas! Az én kisfiam 4 hós és legalább 8x szopik egy nap. Akkor nem elég a tejed, ha étkezés után még mindig sír, nincs elég pisis-kakis pelenkája.

2009. ápr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Csak azért gondolom,hogy kevés,mert sokat szopik egy nap.Nem sír szopi után,szépen gagyarászik ahogy most is,olyan édes :))) Eddig csak almát adtam,mást nem merek még,de hamarosan azt is bevezetem :)Biztos ízleni fog majd a Drágámnak. :)

Köszönöm a válaszokat!

2009. ápr. 28. 13:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!