Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 7 hónapos babám már 2...

Baj, ha 7 hónapos babám már 2 hónapja nem hízot? Lesz áttörés, vagy szokjam meg, hogy Ő mindig ilyen lassan fejlődő lesz.

Figyelt kérdés
5 hónaposan kezdtük meg a hozzátáplálást, mivel már akkor is eléggé kicsiket gyarapodott. Na azóta semmit nem hízott, pedig eszik naponta kb. 400 ml tejet-tápot, 120 ml főzit, 80 ml gyümit, 100 ml tejpépet. Amúgy nagyon fejlődik, rengeteget mozog, egyre ügyesebb,okosabb, csak éppen már a 3. hónapja 68-as a mérete (ez mondjuk a jó oldala). Főleg azok a vélemények érdekelnek, akiknek már nagyobb a babájuk és végigélték ezt.
2009. ápr. 28. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem egy kicsit keveset eszik. Hany kilo? Mert ez is szamit. Az en fiam se hizik mostanaban sokat, de mondjuk o 7 es fel hosan 9 es fel kg, es mostanra mar nagyon lelassult a hizasa. Miket eszik? Hanyszor egy nap? Hogyan?
2009. ápr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kislány és még 7 hónaposan sem duplázta meg a születési súlyát, most 6,8 kg. Vagyis már 2 hónapja. 5x eszik, reggel 8 körül 180 ml tej-táp, 10 körül gyümi (alig lehet letuszkolni), 12.30 körül 120 ml főzi, hússal (öt kanál után már szinte tömni kell, mert annyi neki elég lenne), fél óra múlva alvás előtt megszoptatom (már alig van tejem, kb 50 ml, de jobban le tud nyugodni), 17 óra uszi tejpép max. 100 ml, és lefekvés előtt 180 ml táp max. Amíg csak tejes-tápos volt, akkor is csak 120 ml-t evett kg-ként, tehát a csúcs a napi 800 ml volt, szintén 6.8 kg körül.
2009. ápr. 28. 15:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Orvost kerdezted? Nalunk is ez volt a baj, hogy egy par kanal utan neki eleg is volt a kaja. Aztan felirt a doki valami etvagyjavito vitamint. Masnapra mar meglatszott az eredmenye, lecsusszantott 140 gr, azota pedig tobbet es tobbet. Hogyan keszited neki az etelt? Pobalj varialni, probald az izleset eltalalni. Nekem pl csak ugy sikerult, hogy soztam az etelet, pedig hallani sem akartam errol, de vegul muszaj volt. Altalaban sokmindent osszefozok neki, pl. repat feherrepaval, krumplival, kis darab lilahagymat hogy izt adjon aztan kiveszem, van hogy teszek bele karfiolt, spenotot, szoval minden felet. Szereti, ize van. Turot szoktam adni neki banannal (en keszitem a turot kalcium tablettaval). Esetleg adj neki inni mielott elkezded etetni, lehet hogy szomjas es azert nem csuszik neki. Kozben is itathatod, csak vigyazz, nehogy azzal teljen el. De ha csak ennyit eszik tovabbra is, probald tobb tejjel potolni neki, csak vigyazz, mert pl az en fiam az elejen azert is nem fogadta el az ennivalot, mert varta, hogy kapja a tejet. Aztan nem adtam neki, csak teat, de evett is normal mennyiseget, ha nem evett volna, biztos potlom neki tejjel. Az etkezesek jo, ha legalabb 4 orankent vannak, akor jobb etvaggyal eszik. Persze jobb ha orvost kerdezel, mert nem biztos, hogy csupan az etkezesek miatt nem gyarapszik, lehet egyeb oka is.
2009. ápr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Meg annyit, hogy most latom, hogy szinte ket orankent adsz neki enni, nem csoda, hogy nem kell neki. En ugy szoktam, hogy 7-8-korul szopik, 10-11-korul adok gyumolcsot valamivel, pl kekszel, turoval, 14-15 korul fozelek husival, aztan este tejpepet, majd meg lefekves elott megszoptatom, de elofordul, hogy a tejpep helyett is tejet iszik.

7 es fel hos kisfiu anyukaja

2009. ápr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!