Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! Nagyon...

Tapasztalt anyukák! Nagyon hasfájós babának tippek a javuláshoz?

Figyelt kérdés
A 6 hetes kisfiam mély álmából hirtelen sírva ébred, tegnap óta. látszik rajta h nagyon álmos, de a fájdalom nem hagyja nyugodni. 2 hete kap infacolt, és mecsek babateát is.a hasmasszázst is próbáltuk.
2011. okt. 2. 20:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez akkor most egy túlélő időszak...

Mi ezeket próbáltuk: Infacol, Espumisan csepp, Gripe Water, mecsek tea, kamillatea, masszírozás, tornáztatás, sokáig tartó büfiztetés (később tápszeres is lett - akkor direkt hasfájásra való tápszereket kapott) stb.

Hát egyik sem vált be. Lányom 6 hónapos koráig volt hasfájós és szegény egész nap üvöltött. Dokinál is voltunk többször is vele, mert olyan kegyetlenül sírt, de mindig csak azt mondták, hogy el fog múlni, kinövi. Akkor majd megőrültem ettől a kijelentéstől, és nem hittem el, hogy nem lehet neki segíteni valamivel. De sajnos tényleg nem vált be semmi.

Aztán 6 hónapos kora után elmúlt. Azóta egész nap mosolyog.

De nagyon nehéz időszak volt. Kitartást!

2011. okt. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

én is feltettem ilyen kérdéseket a hasfájással kacsolatban és sík ideg votam amikor azt mondták,hogy majd x idősen elmúlik és túl kell élni ezt az időszakot.

de az a helyzet,hogy tényleg nem volt más megoldás,mert semmi nem használt.nekünk olyan 3hónapos korára múlt el.de azért próbálgasd a tornáztatást (nyomd fel a hasához a lábát) vagy hátha beválik a homeopátia.

kitartás!!!

2011. okt. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem 9 hónapig volt hasfájós a babám, nem nőtte ki. Akkor múlt el, amikor elhagytam az étrendemből a tejet. Egyik orvos sem mondta, itt írta egy anyuka, akinek a mai napig is hálás vagyok. Nem írtad, hogy szoptatsz-e. Ha igen, próbáld meg, hogy nem fogyasztasz tejet és tejtermékből is nagyon keveset, hátha nálatok is ez a probléma.
2011. okt. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sajnos nem szopizik, kevés volt a tejem.
2011. okt. 2. 21:08
 5/12 anonim ***** válasza:

Túl sok jóval sajnos ne tudlak biztatni :(

Kisfiam nagyon hasfájós volt,este 6-tól 23 óráig sírt,görcsölt.Éjjel is óránként kelt,nálunk a nappalok voltak könnyebbek.

Mindent kipróbáltunk,angol víz,infacol,meggymag párna,torna,homeopátia,espumisan,...sorolhatnám de semmi nem segített rajta :(Mindenki azt mondta,hogy 3 hónapos korára elmúlik.Egy hét kellett volna a 3 hónaphoz és egyik este még görcsölt a másik nap már egyáltalán nem.Pár naponta voltak erős görcsei még egy darabig de azok nagyon rövidek voltak és amikor elkezdtük a hozzátáplálást teljesen megszűntek.

Most nagyon nehéz Nektek,mert nem bírsz a csöppségeden segíteni és ez kikészíti az embert.Ringasd,szeretgesd,hogy megnyugodjon,tornáztasd.A mecsek teát nem igazán ajánlom,sok baba attól görcsöl erősen.

Sok türelmet,kitartást kívánok erre az időszakra!

2011. okt. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A Mecsek babateától is fájhat. Az én lányom nem bírta.
2011. okt. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha tényleg annyira iszonyatosan hasfájós, és olyan a gyerekorvosod, rákérdezhetsz, hogy tejallergiásoknak való tápszert nem próbálhatnátok-e meg. A Pepti ilyen.
2011. okt. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Látom írtad, h nem szopizik már. Ha nem tejérzékeny, akkor próbáljátok ki a milumil komfort 1 tápszert. Speciálisan hasfájós és szorulásra hajlamos babáknak készült, receptre 2000 körül van 600g. Nekünk nagyon bevált, viszonylag hamar érezhető volt a javulás. Ezen kívül espumisan cseppet kapott, az is jónak bizonyult.
2011. okt. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekünk is így volt, először Espumisant adtunk, majd Infacolt. Aztán jött a Gripe water. Mindig jobb volt kicsit, de teljesen nem múlt el, aztán hozzászokott és nem használt.

Aztán már amikor szopizni sem tudott tőle kétségbe esve kérdeztem a védőnőnket, hogy nincs megoldás, mert beleőrülök, hogy így fáj neki. Akkor ajánlotta a Normaflore-t. És csodák csodája sokkal jobb neki! Próbáljátok ki. A 3.-4. naptól érezhető a javulás, mert akkor kelnek ki a spórák, amik segítik az emésztést. És utána nem szabad abbahagyni addig, amíg ki nem nőtte, mert újra visszajön a fájdalom.

Amúgy a Milumil Komfortot is kipróbáltuk szorulás miatt, és nekünk jobb lett. Azzal pótolunk neki éjszakára, néha nappal is.

Kitartás, nemsokára jobb lesz!

11 hetes manócska anyukája

2011. okt. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
08.22-es vagyok. Próbálhatod még hajszárítóval is melegíteni a pociját. Ha más nem, de legalább a zúgásra elalszik, és picit pihen. Csak arra vigyázz , ne túl sokáig csináld egyfolytában, mert beizzadhat. Kicsit a pocira, kicsit a levegőbe. Amikor csukja a szemét csak úgy a levegőbe fújasd. Utána pocira takarót. Remélem valami segít nektek!
2011. okt. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!