Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem hajlandó egyedül...

Miért nem hajlandó egyedül elaludni?

Figyelt kérdés
2 hónapos kisfiam csak a cicin hajlandó elaludni és ha mellette fekszem.Már mindennel próbálkoztam babakocsi,ringatás,de egyik sem vált be.A kiságyba is csak pár órát alszik éjszaka.És még egy kérdés másnak is ordít fürdetés közben mert olyan mintha félne a víztől,de ez már így van amióta a kórházból hazahoztuk.
2009. ápr. 28. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam csak éjszaka alszik a kiságyban, de én ennek is nagyon tudok örülni...

Nappal elaltatom az ölembe, oldalvást fektetve belerakom a babakocsiba, szájába rakom a cumit, átöleltetek vele egy rongybabát, tologatom egy kicsit, és már alszik is. Szinte szertartásszerű. Így alszik 1-2 órát.

2009. ápr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem még nagyon kicsi és azért nem szeret egyedül aludni, anya hiánya van. Az én kislányom is kb 4 hónapos korától alszik egyedül, addig elég sokat aludt velem. Nyugi majd kinővi, de azért próbáld a saját ágyába szoktni, ez nem megy egyik napról a másikra.( nálunk a cumi nagyon sokat segítet az alvásban ) Én kislányom is kb 2 hónapos koráig nagyon sírt fürdés közebn aztán az egyik napról a másikra elkezdte élvezni. Még nagyon picike a babád majd megszokja a dolgokat. Én babám 5 hónapos és most már azt mondhatnám, hogy minta baba mert nem nagyon nyugodt lett. Nálunk az első 3 hónap nagyon nehéz volt sajnos mert sokat sírt, azt gondoltam, hogy ő egy síros baba lesz, de most mintha kicserélték volna.

Boldog babázást!

2009. ápr. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mihez szokott. Ha ahhoz, hogy cicin alszik el és megszokta a közelséged, akkor ez így is marad.
2009. ápr. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A második kérdésedre: amikor hazajöttünk a kórházból a kisfiam is sírt minden fürdetésnél, már nem emlékszem meddig tartott, talán kb 2-2,5 hós korában kezdte megszeretni. Fokozatosan elmúlt a fürdés közbeni sírás, aztán egyre jobban kezdte élvezni. Egy ideje meg már alig bírunk vele, annyira pancsol. :-)
2009. ápr. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális, ha egy ilyen kicsi baba nem alszik el egyedül Amióta a világ világ a babák az anyukájuk cicijén aludt el, csak kb 100 éve találták ki ezeket a hülye civilizációs eszközöket.( kiságy, járóka, cumi, cumisüveg. Nekünk egyik sem volt, kislányom még mindig cicin alszik el. 15 hónapos. Tök kiegyensúlyozott, ez így van jól. 6 hónapig még vizet sem kapott.

Mi imádjuk a vizet. próbáld valahogy játékosan...és ne stresszelj, mert érzi! Sok sikert!

2009. ápr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk a fürdés előtt és után van az ordítás. Szintén 2 hónapos a kisfiam és mióta megszületett így megy. Amint a vízbe kerül csendbe van, de amint kivesszü....szóval nálam fordítva megy :)

Az alvással nekem szerencsém volt. Nem tudom hogy alakult ez ki, szerintem baba függő is lehet, de nekem magától alszik el. Napközen sokszor a babakocsiban, de van hogy a játszószőnyegen, este a hami végére meg úgy elfárad, hogy büfiztetés közben elalszik. Bár nem volt ez mindig így. Régen este is sokat nézegetett. Olyankor cici után odafektettem magam mellé, én tvztem ő cumizott és szépen elaludt. Igaz volt hogy 2 óra után. Ezután vezettem be hogy délután már nem alatatom el ha nem akar aludni, hagyom hogy fent legyen, így szépen elfárad estére. Szerintem ezért is alussza át az egész éjszakát már hetek óta.

2009. ápr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!