Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Menny tápszert eszik 2-3...

Menny tápszert eszik 2-3 hetes Babátok?

Figyelt kérdés

Én szoptatok is,de sajnos nem elég a tejem,és pótolnom kell.

Szopi után még megeszik 60ml tápszert,sőt ma már ez sem elég neki.

A melleim eddig feszültek,éreztem,hogy tele vannak,de most már nem.

Pedig tejszaporító teát és golyókat is szedek.

Egyébként 3440grammal született,kedden lesz 2 hetes.

Mennyi tápszer lenne neki elég?

Túl sokat sem merek adni,nehogy azért fájjon a hasa.


2011. okt. 2. 08:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Nälunk ugyan igy volt mint nälad!Sajnos minden nap egyre több täpszert akart ne felj attol hogy tul sokat adsz neki mert ha jol lakott akkor nem fogja elfogadni!Az en länyom 2hetesen cici utän neha 60at neha 90et ivott!Attol is függ milyen gyakran iszik mennyi tej termelödik nälad idö közben!Ha elfogadsz egy tanäcsot minden etetesnel adj elöször cicit meg ha nem is nagyon jön mert kölünben hamar el fog apadni!Sajna en mär nem tudok szoptatni pedig csak 3es fel honapos! :-(
2011. okt. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A védőnő így számolja ki az ideálisan bevihető mennyiséget, de mint minden ez is babafüggő, ki többet ki kevesebbet eszik. A súlyát (kg-ban) szorozni 150-nel és elosztani az étkezések számával, így megkapod az egyszeri mennyiséget. Pl. ha 3,5 kg a baba és 6szor eszik: 3,5x150=525ml/nap elosztva 6-tal az 87,5 ml/étkezés. De ettől természetesen a baba igényeinek megfelelően el lehet térni.
2011. okt. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok..

én is ez alapján számoltam az elején, mert mindig csak evett volna, és volt hogy óránként kérte a tápot és ettől fájt a pocija, mert az előző adagot még meg sem emésztette, de már adtam a következőt. A számolással szépen beálltunk 3 óránkénti evésre és bevált. Mostani súlyához képest jóval kevesebbet eszik, de pont jó így is gyarapszik a súlya.

2011. okt. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!