Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Biztos látja a doki a kisfiam...

Biztos látja a doki a kisfiam torkát?

Figyelt kérdés
A Ti babátoknak hogy nézi meg a doki? Nálunk egy fél pillanat és se lámpa, se semmi, a rendelőben is olyan félhomály van. Most meg van fázva a kisfiam és én pirosnak látom, ahogy sikerül elkapni a pillanatot, de a doki nem látja pirosnak. Épp hogy kinyitja neki a száját a kisfiam és lenyomja a nyelvét a pálcikával és már kész is. Nekem nem meggyőző így. Kb. 1,5 hete folyik az orra, nem kaptunk rá gyógyszert. 20 hós
2011. okt. 1. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vírusra nem is kell gyógyszer, adhatsz neki Cebiont, majd szépen legyőzi a kis szervezete. Az orrfolyásra meg sós-vizes oldat, majd leszívás majd orrcsepp.


Azért a dokinak van ám egy kis gyakorlata ebben, naponta megnéz 50-et minimum...

2011. okt. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tom Benko ***** válasza:
Igen. Gyógyszert adni fölösleges, amíg a doki nem mondja. Sok zöldség, gyümölcs, hús, meg, ha nagyon aggódsz, Cebion.
2011. okt. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nekem akkor is vannak kétségeim, hogy mit láthat, mégha rutinos is. Értem, hogy vírusra nem kell gyógyszer, nem is azért írtam, csak próbáltam a teljes sztorit leírni. Én is beteg vagyok, már 2 hete és a torkom szinte azóta fáj, a párom már túl van rajta és neki is fájt, szóval szerintem a kisfiunknak is pirosnak kellett hogy legyen.

Lehet, hogy rutinos, de így nem tűnik elég alaposnak. Meg sem hallgatja, hogy elmondjam a tüneteket, vagy ez így szokás?

2011. okt. 1. 22:14
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha ugy erzed nem alapos a haziorvosod vidd el masik orvoshoz.

En mar jartam ugy, hogy a haziorvos szerint semmi baja nem volt a lanyomnak, 1 nap mulva korhazba kerult, mert ful es torokgyulladasa volt.Nem ment le a laza es teljesen kiszaradt, mert annnyira gyulladt volt a torka, hogy nem tudtam sem megetetni sem megitatni.

Meg jo, hogy nem vagyok az a fajta aki engedi lerazni magat.

De ugye ok is csam emberek es tevedhetnek, igy akar egy apro figyelmetlenseg is lehet es nem latja rendesen.Inkabb 2szer nezze meg egy orvos...esetleg 2 orvos a gyerkocot...

2011. okt. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon bizonytalan vagy,szerintem nyugodtan fújhatod neki tantum verdével.
2011. okt. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Így is kész van szegénykém, nem akarja bevenni a vitamint sem, a orrszíváskor is mondja, hogy NE-NE. Orr spray-t sem szereti persze. Néha úgy érzem, hogy kínzom szegényt és nem változik a helyzet. És akkor még Tantum Verde-t fújjak neki? Hát, ezért lenne jó, ha a dokiban megbíznék és amit ő mond, azt csinálnánk.

A Tantum Verde igazán mire jó?

2011. okt. 1. 22:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Torokgyulladasra, inygyulladasra. Van belole ragotabletta is, ha esetleg mar el tudna ragni.
2011. okt. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A fiam 14 hós. Egész nyáron vírusos torokkal küzdöttünk. Szinte havonta vittem a dokihoz. Aki persze nem adott rá semmit, csak a Cebion cseppet javasolta. 3 hete hetente lázasodik be. Ilyenkor 1,5 napig 38,5 alá semmivel sem tudom levinni a lázát. Elvittem újra a dokihoz, aki csak belenézett a torkába és azt mondta, hogy vírusos, de nem túl piros. Semmit nem ad rá. Folyik a kis orra, tüsszög, stb. Mondtam hallgassa meg a kis mellkasát, de nem tette, mert nem köhög a fiam. Na én elvittem a fül-orr-gégészetre, ahol mondta a dokinő, hogy vírusos mandulagyulladása van, amire szedjen antibiotikumot. Mert rettentően piros a torka, és mert ilyen sokat lázasodik. Én dokit fogok cserélni, mert a körzetivel nem vagyok megelégedve.
2011. okt. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

tantum verdés vagyok


Bocsi csak segíteni akartam.......honnan tudhattam volna h a kisfiad ennyire tiltakozik mindentől.akkor én is azt javaslom h vidd el másik dokihoz is,több szem többet lát.

2011. okt. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!