Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kéne tennem, hogy ne...

Mit kéne tennem, hogy ne legyen ilyen?

Figyelt kérdés

A kislányom 8 hónapos. Eddig is mindig vele voltam, minden mást elhanyagoltam, csak ő volt a lényeg, és ez most sem változott. Viszont most már kezd eldurvulni a helyzet, mert amikor kijövök a szobából enni, vagy wc-re annyira elkezd sírni, hogy muszáj visszamennem hozzá, így csak akkor tudok enni, ha elalszik. Tudom, hogy nem helyes, de nem bírom hallgatni, ha sír. 8 hónapos, de még nem is mászik, kézben nincs sokat, általában az ágyon, vagy a játszószőnyegén játszunk. Próbálom ösztökélni a mászásra, de nem akar. Lehet ez is azért van, mert mindig vele vagyok? Mit tegyek? Jobb lenne, ha hagynám sírni, és csinálnám a dolgomat? Nem árt ez neki. A személyisége már most kialakulóban van, mármint úgy értem, hogy ha most így viselkedik, később tudok rajta változtatni, hogy ne legyen elkényeztetett és beképzelt? Csúnya kifejezés, de nem akarom, hogy az legyen.

Egy kétségbeesett anyuka


2011. szept. 30. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért nem teszed őt le a földre? Ha lenne tere, felfedeznivaló, szerintem jobban ellene.
2011. szept. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A földön is szokott lenni, de akkor is csak sír, ha egyedül hagyom, és meg se moccan.
2011. szept. 30. 21:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig sajnos meg kell értenie, hogy vannak helyzetek, amikor várni kell. Pl. anya pisil-kakil, eszik, stb. Attól nem leszel rossz anya, ha egy picit sír. Képzeld el, ha ikreid lennének... Én is akkor jöttem rá, hogy nem lesz a gyereknek semmi baja pár csepp könnytől, amikor jött a kistesó, és ha az egyiket épp pelenkáztam, a fenekét töröltem, vagy fürdettem, akkor a másik nyikkanására nem dobhattam el.

Esetleg evés közben beszélj hozzá kedvesen, wc-ről is ki lehet szólni, hogy mindjárt mész és hasonlóak. Én pl. nem engedtem hogy amikor eszem, akkor az ölemben üljenek. Kedvesen, türelmesen mondtam, hogy nem szabad, várjanak egy picit, és hiába próbált rám mászni valamelyik, nem engedtem. Mondtam hogy anyu eszik, utána játszunk. Wc dettó.

2011. szept. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem pont ugyan ez a problémám , csak az én lányom 6 és fél hónapos.Úgy egy hete kezdte, hogy ha felébred sír, ha egyedül hagyom sír...és néha fogalmam sincs miért csak sír.És én sem tudom elhallgattatni.Az segített eddig , hogy többször kivittem a levegőre, ahol általában elalszik, így ha felhozom még alszik, van egy kis szabadidőm.

Amúgy szerintem ebben az is benne van, hogy most kezdi igazán felfogni, hogy van egy anyám, aki nem csak táplálásra jó.

2011. szept. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ez teljesen természetes, olvass utána a szeparációs szorongásnak, általában 8 hónaposan kezdődik

ő még azt hiszi, hogy ha nem lát téged, akkor nem is vagy ott, ez majd elmúlik!

ne hagyd sírni, attól nem lesz jobb neki, csak a bizalmát veszti el feléd

nem tart sokáig ez az időszak, ki kell bírni, neki most te vagy a legfontosabb, add meg neki amire szüksége van, nem lesz sem elkényeztetett, se beképzelt attól, mert az érzelmi szükségleteid kielégíted

2011. szept. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2011. szept. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálam is ez a gond már 6 hós kora óta, most 7 és fél hónapos, én úgy oldottam meg a dolgot, hogy viszem minden hova még Wc-re is :-) babakocsiba, szinte utánfutóként húzom magam után, és jól elnézelődik benne a különböző helyiségekbe, konyhába is ha kaját csinálok, és akkor is ha este fürdök ott van velem. Mi mondjuk már tudunk mászni, sőt már fel áll, ezért ha a földre teszem azonnal megindul utánam ha kimegyek, már csak ezért is inkább magammal viszem, hogy szem előtt tarthassam. Ja és az én párom biztonsági őr, és éjszakázik, hol 24 órába, hol 48 órába, ezért még azt sem tudom megvárni, hogy majd hazajön és akkor intézem a dolgaimat.
2011. okt. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

8 hónapos, szóval szerintem nagy valószínűséggel szeparációs szorongás.

"Jobb lenne, ha hagynám sírni, és csinálnám a dolgomat?"

Nem, nem lenne jobb! Ne aggódj elmúlik majd ez, addig is próbálj meg vele a lehető legtöbbet lenni!

"A személyisége már most kialakulóban van, mármint úgy értem, hogy ha most így viselkedik, később tudok rajta változtatni, hogy ne legyen elkényeztetett és beképzelt?"

Nem lesz elkényeztetett attól, hogy foglalkozol vele, reagálsz a sírására. Inkább az a nem jó, ha nem így teszel. Biztonságban fogja magát érezni (nem csak most, később) is, hogyha tudja, hogy Rád mindig számíthat.


Három gyerekem van, mindegyikőjüket hordozom/hordoztam, és nem lettek elkényeztetve, sőt! Simán eljátszanak bárkivel, simán ott alszanak a nagymamánál, nem hisztisek, nem nyavalyognak...

2011. okt. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!