Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen név variációkat választ...

Milyen név variációkat választanál ezekből a nevekből?

Figyelt kérdés

10 hetes terhes vagyok, és ikreket várunk. A nemet még nem tudjuk, és sok név tetszik. Ti melyiket választanátok?

Ha lehet mindenféle variációra.(fiú-fiú, fiú-lány, lány-lány)

Minden választ zöld kezecskével jutalmazok!


2011. szept. 30. 15:15
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Hanna, Nóra, Dóra, Noémi, Fanni, Flóra, Dorka, Blanka, Hédi, Szonja, Luca, Alíz, Anna, Helga


Máté, Dávid, Bálint, Marcell, Levente, Gergő, Bence, Barnabás

2011. szept. 30. 15:15
 2/17 anonim ***** válasza:
Hanna- Noémi és Levente -Bálint
2011. szept. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én szeretem, ha az ikreknél azonos a név kezdőbetűje. De pl. híres párok, testvérek neve is jó lehet.

Dóra-Dávid, Tímea-Tibor, Bence-Blanka stb.

2011. szept. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Hanna-Dóra, Marcell- Levente
2011. szept. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
vagy legyen azonos "kultúrkörből" :)
2011. szept. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hanna, Nóra, Dóra, Noémi, Fanni, Flóra, Dorka, Blanka, Hédi, Szonja, Luca, Alíz, Anna, Helga

Máté, Dávid, Bálint, Marcell, Levente, Gergő, Bence, Barnabás


Nekem tetszik, ha a testvérek neve azonos helyről való, pl két magyar név, vagy két angol eredetű név.

Ha az egyik Anna, akkor ne legyen a másik Alíz. (Pedig mindkettő szép.)

Ikrek esetében az sem praktikus, ha nagyon hasonlóak egymáshoz (pl Dóra és Nóra).

Ez az én véleményem, egyébként szépek a nevek, amiket írtál :)

2011. szept. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hédi-Alíz, Dávid-Máté, Alíz-Máté
2011. szept. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Flóra-Szonja

Gergő-Máté

Flóra-Gergő


Szerintem ikreknél (ha azonos neműek lesznek) jobb eltérő hangzású nevet választani, mert kevésbé keverhető és ikreknél eleve nehezebb a saját identitás kialakítása, legalább a nevük legyen eltérőbb, ami csak az övék :)


Ha véletlen egypetéjűek lesznek, legkésőbb kamaszkorban úgyis lesz egy olyan időszakuk, amikor "függetlenedni" akarnak egymástól. Olyankor zavaró lehet pl. egy Dóra-Dorka páros vagy egy Anna-Hanna páros.

2011. szept. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hanna-Blanka (bár itt attól függ, hogyan fogjátok becézni, mert ha nagyon egybehangzik a becézés, az bezavarhat)

Dorka-Nóra

Hédi-Luca


Bálint-Bence

Bálint-Marcell


Nekem ezek tetszenek. :) Anno egyszer, még babavárás előtt párom megjegyezte, hogyha netán hármasikreink lennének, és mindhárom lány, akkor legyen a nevük Dóra-Nóra-Flóra. :)

2011. szept. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hédi, Aliz, Barnabás, Levente


Mi is ikresek vagyunk, és úgy csináltuk, hogy a férjem és én is választottunk 1-1 fiú, és 1-1 lánynevet. Aki előbb kitalálta az övét a fiú vagy a lánynevek közül, az lett volna az elsődleges, ha netán vegyespáros lett volna. De azt persze leszögeztük, hogy nem ér olyan nevet bedobni, amitől a másikunkat a hideg kirázza. :)


Jó egészséget nektek, vigyázz nagyon magadra!

2011. szept. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!