Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitenétek átalakitani...

Segitenétek átalakitani hathósom étrendjét?

Figyelt kérdés
Igy eszik: fél hét:150g tápi. 10 körül max 40 g gyümi. 11 kor 150 g tápi. Fél 3 után főzi, ha csak 100 g körül evett iszik rá kb 100 g tápit, 6 előtt sinlac-gyümi üvegböl max 120-140 g vagy tápi, 9- kor 150 g tápi. Olyan mintha sosem lenne éhes, ugy tömöm a főzit is meg a gyümit is bele:( amugy nem volt rosszevő, ha ugy tartja kedve, 200- akat is eszik, de mostanában ez ritka. Sosem sir éhen, mint aki mindig tele van. Valahogy igy nem jó, hogy oldjam meg hogy napi ötször egyen, és éhesebb legyen a hamik közt?
2009. ápr. 27. 12:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kisfiú, súlya:7650g, 76 cm hosszú
2009. ápr. 27. 12:48
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaz Kislányom van de lehet az a baj amit írtál hogy mindig tele van. Nekem soknak tűnik így a napi bevitt tápanyag de hangsúlyozom Kislányom van, próbálj meg kevesebbet adni hátha éhes lesz. Én naponta 4x etetek.
2009. ápr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ez nagyon sok kaja....

a legfontosabb hogy ne méricskéld a kaját

reggel táp

a 10es gyümi adagját emeld meg

a 11 es tápit hagyd ki helyette adj 13kor főzeléket.

4-5-6 felé adhatsz neki gyümit

este sinlacot vagy tápot

nagyon sok tápot adsz szerintem.

2009. ápr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, értem. Ált ez a nagyon max, amit megeszik , kb napi 650 g tápit iszik meg és 100 g főzit, kevés gyümit. Próbálok 10- kor több gyümit adni, de ez a mennyiség is nehezen megy, összeszoritja a száját:( a fél liter/ nap tápinak meg kell lenni, ugye? Ha délután is gyümit eszik, akkor ennyi nem lesz meg. Ja, teszem hozzá, hogy folyadékot nem iszik , folyton kinálva napi 20-30 ml viz vagy tea fogy.
2009. ápr. 27. 13:05
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez rengeteg szerintem!

Igaz nekem is kislányom van és szopizik még plusszba tejpépet kap meg gyümiket, gyümilevet.

Szerintem próbálj meg neki csak reggel és este tápszert adni. Tíz körül egyen több gyümit és kínáld meg aztán vízzel. 1 körül adj neki főzeléket, 4-5 körül pedig tápszert megint, vagy gyümölcsöt. És csak este kapjon tápszert.

Nekem is lassan 6 hós lesz a lányom, mi így eszünk:

Reggel 6-7 körül szopizik, 10-kor kap tejpépet valamilyen gyümivel keverve. 13 körül szopizik, 16-17 körül megint tejpépet eszik és este 20 körül szopizik. Étkezések után, között megkínálom vízzel, teával, gyümilével. Lassan így is kezd tiltakozni az 10 körüli péppel. Lehet hogy lassan elhagyjuk vagy nemtom.

Szóval a lényeg, hogy szerintem ne méregesd mennyit eszik, nincs meghatározva mennyit KELL egyen, annyit egyen amennyi neki jól esik.

Sok sikert!

2009. ápr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ok, nem méregetem :) de egy a bajom, hogy délnél tovább nincs fent, pedig délelőtt is alszik jó fél órát! Most is szunyál fél déltől. Máskor- kivébe ma- mndig ilyenkor vagyunk kint, és a babakocsiban alszik. Ez a bajom hogy egy körül hogy etessem, Mikor alszik épp? Keltsem fel? Mit tegyek? Sajnálom hogy ennyi gondot okozok a kérdéseimmel, de tényleg tanácstalan vagyok!
2009. ápr. 27. 13:29
 7/11 anonim ***** válasza:

az egy körüli etetést nem ugy értettem hogy egykor hanem várd meg nyugodtan amig felkel, lehet fél kettő kettő is nem lesz semmmi baj:-) a napi fél liter tápot meg nyugodtan elfelejtheted lassan ugyis jobb lesz neki az igazi gyümi a jó főzelék amit te csinálsz. az általad elkészitett főzi 100x többet ér mint a táp. adhatsz neki reggel 100 at meg este 100 at akkor sem lesz baja. max. ugyis szól ha éhes.

ha 10 kor nem kell több gyümi akkor nem kell ő csak tudja mennyi elég. irj bátran ha még van kérdésed.

2009. ápr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ui: egyébként ugy eszünk ahogy az előttem szoló irta.
2009. ápr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

szerintem meg igenis mérni kell, mennyit eszik!!!!!!!!!!!!

különben honnan a francból tudnánk, eleget evett-e????aztán meg csodálkozunk, hogy vajon miért nem hízik?????

És akinek nem jelzi a babája, ha éhes??!!!Mint pl. nekem!

Baromság!

2009. ápr. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%

És azt honnan tudod mennyit kell ennie? Nincs két egyforma gyerek!

Én soha nem mértem mennyit szopizik pl., azt hogy mennyit iszik, azt látom, meg a pépet is hiszen én keverem be. De ha egyik nap 8 kanállal kevesebbet eszik mint előtte, akkor mivan? Annyi kellett neki és kész.

Egyébként az én babám se jelzi mindig hogy éhes. Vannak nagyjábóli időpontok amiket próbálok tartani, megkínálom általában eszik de nem mindig ugyanannyit! És előtte nem sír, hogy éhes csak nagyon ritkán.

Szóval szerintem felesleges mérni, van aki szerint jó dolog! Nem vagyunk egyformák, ki így dönt ki úgy.

Én csak azt írtam neki, hogy SZERINTEM.. aztán Ő hogy dönt az az ő dolga.

2009. ápr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!