Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden baba nehezen kakil ha...

Minden baba nehezen kakil ha tápszert eszik? Mit adjak neki, hogy könnyebben tudjon? 4 és fél hónapos.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 27. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is ezzel küzdöttünk. Kap almát és megoldotta olyan szépen megy neki. Én megfőzöm az almát és utána összeturmixolom. A barátnőmnek bejött az őszibarack és a szilvapép is. Én nekem megoldódott az almától így nem próbálkoztam további gyümölccsel.
2009. ápr. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár az kisfiam anyatejes még most is(1 éves)és neki is volt egy-két időszak amikor székrekedése volt. A Devics Józsefné féle szakácskönyvben azt írja, hogy a tápszerbe lehet tenni 1-2 csepp citromlevet(az ízén ne lehessen érezni). Én ezt nem tudtam alkalmazni, nekünk maradt a szélcső, és a glicerines kúp. Vagy próbálj meg sárgabarack levet adni, de a kamilla tea cukorral is jó.

( Azt is hallottam, hogy a tápszerbe teszenk kamilla teát.)

2009. ápr. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, mi is tápszeresek vagyunk és szintén 4,5 hósak. Az első 2 hónapban voltak ilyen problémáink, de már nincsenek, minden nap van kaki van hogy többször is. Próbáltál tápszert váltani? Lehet, hogy magas a vastartalma és az fogja meg! Mi a 3. fajta tápszernél tartunk éppen. Ha már elmúlt 4hós adhatsz neki gyümölcsöt, nálunk az őszibarack bébikaja megoldja az esetleges kaki gondot és szereti is a babám. Esetleg még a gripe watert tudom ajánlani vagy a glicerines kúpot ha végképp nem megy.
2009. ápr. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a fiamnak ezzel sosem volt gondja, pedig tápszeres, adj neki őszilevet v barackot meg szilvát.
2009. ápr. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én babámnak a Humana-tól volt borzalmas szorulása.

Glicerines kúp, Laevolac szirup, kamillatea (1 dl víz + 2 kk cukor) segített. Persze nem minden nap adtam, és váltogatva.

Aztán tápszert váltottunk, BEBA HA Start Aktív-ot evett, azóta nem volt problémánk. Már BEBA 2 Aktív-ot eszik.

Az őszibarack, a szilva is segíthet.

2009. ápr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!