Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan hígítsam a tápszert?

Hogyan hígítsam a tápszert?

Figyelt kérdés
a kisbabám nagyon sokat eszik (túl sokat) védőnő javasolta h ha nem tudom csökkenteni az adagját mert sír érte akkor adjak neki vizet a megfelelő adag tápszer felett! de viszont nem akarja meginni a vizet, lehet h butaság a gyomrába amúgy is összekeveredne a tápszer meg a víz nem? mi lenne ha mondjuk 150 ml vízhez annyi tápszert tennék amit 120 ml-be kellene! csak 30 ml lenne a hígítás...
2011. szept. 27. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp csökkenteni akarod az adagot, akkor valóban jobb, ha vizezed, bár így hamarabb éhes lesz mert fel van hígítva, tehát ugyanott vagy, mintha kevesebbet adnál neki. Nekem is mondták, hogy sokat eszik a gyerek, kitágul a gyomra, de én megmondtam, hogy nem éheztetem a gyereket, majd ha nagyobb lesz változik. A védőnőnek nem tettszett, de nem bántam meg, hogy így tettem. 3-4 hósan megette a maga 150-180ml-jét. Sok volt valóban, de nem minden gyereknek egyforma az étvágya. Én nem csökkentettem, nem vizeztem és semmi baja nincsen. Egészséges, nem kövér, mozgékony és rettentően okos.

Ha te mégis be akarod ezt tartani, akkor igen, inkább 4kanállal tegyél a 150ml vízhez.

2011. szept. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
én is azon az állásponton vagyok hogy ha már anyira az igény szerinti etetést részesítik előnybe akkor ne csak akkor egyen amikor akar hanem annyit is amennyit akar, de az igazság az h én is túl pufóknak látom, olyan kis tokája van h félek ha tovább hízik megfullad, vagy elzsírosodik a szíve!
2011. szept. 27. 11:54
 3/6 anonim ***** válasza:
igen,ha felhigítod valóban éhes lesz sokkal hamarabb...így nem sok értelme van.Mi is ezt csináltuk nem olyan rég...,de rájöttem ez nem jó így..Én etetés előtt próbálok egy kis vizet adni-ilyenkor elfogad egy kicsit,-aztán mostanában teát adok-mivel alapból hasfájós ezért jót tesz neki az édeskömény tea...és szereti is..
2011. szept. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg teát adni neki.Nyugodtan lehet neki teát adni,az én kislányom is tápszeres volt és én mindig adtam neki teát is.Lehet hogy nem is mindig éhes csak szomjas.
2011. szept. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy mennyi idős babáról van szó...

Én a helyedben nem "éheztetném". Egy csecsemőről beszélünk. Ha duckó, hát az. Majd ha mozogni fog, ledolgozza.

Egyébként én is meg voltam ijedve, hogy mennyit eszik a gyerekünk... Aztán két hónapja nem nőtt az adagja. Most betegeskedett egy kicsit, alig evett. 6 hónapos, nem eszik többet, mint amennyi ilyenkor "javasolt", igaz, ő már kétszer kap kanalasat.

Ja, én nem fog elzsírosodni a szíve!

2011. szept. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

12.11-es vagyok,szintén tápszeres a babám és mi is vagyunk úgy sokszor,hogy éhes marad a kislányom,de a dokink szerint semmiképp ne egyen többet a napi adagjánál,ami 150mlxkg..és igaza lett,mert volt hogy többet adtunk és annyira fájt a hasa hogy üvöltött...úgyhogy azóta én sem adok neki nagyobb adagot hanem vizet és teát és..mivel van egy kevés tejem a mellemre rakom..

Igazából nagyon nehéz dolog ez..mert ugye nálunk is sokszor van hogy még éhes marad..és csak enne meg enne,...de én nem merek neki többet adni mert tényleg baj van belőle...

Szerintem próbáld meg a teát nyugodtan...attól nem lesz semmi baja és jobban elfogadja mint a vizet...

2011. szept. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!