Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Naponta mennyit eszik és...

Naponta mennyit eszik és iszik az 1 éves kisgyereketek?

Figyelt kérdés

Engem most csak a mennyiség érdekelne. (Például: 220 gramm főzelék, 200 ml tej.)

Tehát arra lennék kíváncsi, hogy egy nap alatt körülbelül milyen mennyiségű ételt és italt fogyaszt egy ilyen korú kisgyerek. Mivel a kisfiamnak magával az evéssel van "baja", azaz utálja az egész folyamatot, nem tudom felmérni, hogy elég-e neki az, amit nagy hisztik közepette hajlandó megenni.


2009. ápr. 25. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia.

ha jól emlékszem a tanultakra akkor kb. 150ml/testsúly kilógram/ nap a folyadék szükséglete.

Az étkezésnél én azt ajánlanám inkább annyit egyen amennyi neki kell és elfogad. Ne legyen neki erőszak és megrázkódtatás mert nehezen fog oldódni később az étkezést illetően.

Ja és még egy jó tanács ne tegyél elé túl sok értelt mert megrémisztheti /nem úgy értve :)/ hogy annyit kell megennie. Szóval ne túl sokat sztem.

2009. ápr. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a fiam nemsokára 1 éves lesz,

reggel este 270-270 tápszer

ebéd körül eszik 320 gramm tejpépet gyümivel

du. 4 körül 220 gramm főzit.

2009. ápr. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Igen, ezt én is tudom, hogy ennyit kellene innia, meg hogy az étvágya kell, hogy a döntő legyen, de engem most a konkrétumok érdekelnének. Az, hogy kinek mennyit eszik, iszik az ennyi idős gyereke. Ugyanis nálam a 'tankönyvi' mennyiségi előírás már csecsemőkorában sem vált be. De azért köszi, aranyos vagy, hogy segíteni próbáltál! :-)

Többiek: légyszi, konkrétumokat írjatok!

2009. ápr. 26. 09:48
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, közben megkaptam a 2. választ is!
2009. ápr. 26. 09:49
 5/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. a piát kihagytam, 2,5 deci tea
2009. ápr. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Próbáltad már úgy hogy maga csipegessen?

Gondolok itt kenyérre, ha apróra felkatonázod neki és elé rakod egy kis vajjal megkenegetve,a felvágottat is hozzá, vagy a tejbegrízt sűrűre főzve és ha kihült akkor azt is felkatonázhatod neki a tányérjára.

Mi is rossz evők voltunk de ez bejött és az utolsó hónapba hízásnak is indultunk. Azóta már elfogadja ha én etetem, természetesen az ő kezébe is van kanál és közben azzal játszik, de valamit mindig adi kell a kezébe és evés közben leköti magát. Szerintem ők még nem tudnak sokáig csak egy dologra figyelni,ezért nem szeretnek "csak" enni.

2009. ápr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kisfiam reggel és este megiszik 270gr tápszert, délelőtt gyümölcs (pl. 1 alma+fél banán+3 evőkanál üveges őszibarack+2-3 babakeksz).Ebéd kb. 200 gr főzelék, uzsonna 300gr tejpép gyümölccsel.A folyadék a melegtől függően 300-400ml tea.
2009. ápr. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. ápr. 27. 22:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!