Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejkiütés vagy kezdődő ekcéma?

Tejkiütés vagy kezdődő ekcéma?

Figyelt kérdés
8 hetes a kislányom és kb.4 hetes kora óta tejkiütései vannak. Ehhez nemrég koszmó is társult. Két napja a tejkiütések annyira csúnyák lettek az arcán, nyakán és a fején: nagyon sok és piros lett, az arcbőre pedig szinte kérgessé vált, elvittem őt orvoshoz. A doktor nénink extra száraz bőrre való testápolót irt fel (gyógyszertárit), azt mondta, hogy naponta 2x kenjük az egész testet, a jövő csütörtökön majd újra megnéz. Ha nem javul, akkor elküld bőrgyógyászhoz, mert lehet, higy ekcéma, de lehet, hogy csak tejkiütés plusz száraz bőr. Kétségbe vagyok esve. Ugye "csak" tejkiütés??? Kérlek, írjátok le, milyen volt nálatok a tejkiütés legdurvább formája, köszi.
2009. ápr. 25. 22:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem előre kár aggódni. Az én kislányomnál is elég csúnya volt a tejkiütés, nekünk valami gyógyszertári krémet irt a doki, azzal kenegettük, de mikor meglátta a doki, azt kérdezte, miért is jöttünk, nem olyan csúnya. Én meg halára voltam rémülve, azt hittem sosem fog elmúlni. Nyugi, remélhetőleg túl lesztek rajta, nyom nélkül gyógyul.
2009. ápr. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ilyen gyorsan írtál. Bárcsak igazad lenne!!! Nálatok is olyan száraz, szinte durva volt a bőr az arcocskáján?
2009. ápr. 25. 23:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekünk most 8 hónapos a kisfiúnk. Nekünk anno a gyerekorvos azt mondta, hogy nyugodtan használhatjuk rá a gyógyszertári popsikenőcsöt(nyílván egy bontatlant)

Nekünk jó volt. Neki is kérges volt már a bőre. Én is eléggé aggódtam, hogy meg fog látszódni a helye. De a gydoki megnyugtatott, hogy nem fog. Igaza lett.:)

Kellemes babázást.

2009. ápr. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi lányok, már csak egy megjegyzés a részemről: a kislányomnak a fején, a nyakán és a tarkóján is vannak kiütések, sőt már a mellkasán is megjelentek a piros pöttyök. Az arcán viszont ezeken kívül apró száraz vízhólyagra emlékeztető pöttyök is vannak, ezektől is olyan vastag, kérges a bőr. 4 hetesen szelíd tejkiütésnek látszottak, mostanra viszont rémisztőek.
2009. ápr. 25. 23:33
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj. Így látatlanban valószínűleg tejkiütései vannak, amivel semmit sem kell csinálni. Magától el fog múlni pár hét múlva. Nekünk is 6-7 hetes korára szinte kirügyezett az egész arca, nyaka, stb., elég ronda volt. Ilyen piros pici pattanásszerű pöttyökkel volt tele. Én az orvos javaslatára nem kentem semmivel, csak fürdéskor a gyógyszertári fürdetővel, el is múlt elég hamar. Védőnőm mondta, hogy ezek a mellkason, arcon, nyakon bárhol lehetnek. Ha a test más részén van, akkor nem tejkiütés.

A koszmót meg nagyon egyszerűen el tudod tüntetni. Fürdés előtt minden este gyógyszertári napraforgó olajjal kend be az egész fejét, hagyd rajta 15-20 percig, utána egy durva gézlappal dörzsöld le a koszmót róla (fontos a dörzsölés, mert finoman nem jön le), és fürdésnél mosd le alaposan Babé koszmó elleni samponnal. Mi is így csináltuk, ez is elmúlt 1 hét alatt teljesen, azóta Babé-val mosom a fejét heti 1-2x, és vissza se jött.

2009. ápr. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam, köszönet Nektek! Akkor most elmegyek aludni, jó éjt mindenkinek!
2009. ápr. 26. 00:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hetes a kislányom és uez volt, nekem is azt mondták tejkiütés, kenjem a fürdetővel, + ne egyek tejterméket, tojást, fahéjjat, édességet, mogyorót, stb... Majd kaptunk rá krémet, sajna a neve nincs rajta, a doki írta, kb.2x kenés után már el is múlt. Pedig neki is már szinte kérges volt, most meg már 5-6x kenés után nem is látszik. Ne izgulj! Én is úgy sajnáltam szegényt!
2009. ápr. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kérdező, ha még jársz erre (jó régi a kérdés): rendbejött a kislányod?

Az enyém most egy hónapos, és pár napja neki is csúnya tejkiütései lettek az arcán, nyakán, fülén, tarkóján, hajas fejbőrén és még itt-ott a dekoltázsán is. Ami miatt viszont aggódok, hogy a szemhéja is piros és duzzadt azóta. Volt valakinek ilyen tünet a babáján?

2015. okt. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!