Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha betöltötte a kisfiam az...

Ha betöltötte a kisfiam az egy évet adhatok neki cumisüvegből híg tejbegrízt vacsorára?

Figyelt kérdés
És azt pontosan hogyan kell elkészíteni?
2009. ápr. 25. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Adhatsz neki tejbegrízt, ha már iszik tejet, és nincs tőle semmi baja. Mármint nem érzékeny rá, nincs allergiája.

Az én kérdésem az lenne hozzád, hogy miért akarod cumisüvegből adni neki?

Az én kisfiam is ezt szokott enni vacsorára, de tányérból, kanállal. Aztán lefekvéskor iszik tejcsit cumisüvegből.

2 gyerekes anyuka.

2009. ápr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is kistányérból adom, és fele víz fele tej arányban. Nem az igazi még, de így is ízlik neki :) 1 éves múlt pár napja, 2.8az mizo tejet adok neki. Reggel és este babatejet iszik 250-300 ml-t.
2009. ápr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is most adtam az 1 éves 2 hetes kisfiamnak először tejbegrízt. Nagyon szerette!


Én így csináltam: 2dl tejet és 1 dl vizet összeöntöttem, felforraltam. Deciliterenként raktam bele 2 kávéskanál búzadarát és folyamatosan kevergettem a tűzhelyen, amíg be nem sűrűsödött. Ez kb. 6-8 perc volt. Ekkor levettem a tűzről és tettem bele egy ici-pici cukrot, elkevertem. (A folyamatos keverés nagyon fontos, könnyen leragad.) Ő kanállal eszi, így én ízesítésnek összekevertem baracklekvárral.

Még annyi, hogy ez így elég sűrű, nem cumisüvegbe való. Próbáld ki, hogy decinként csak 1 kávéskanál grízt teszel bele.

2009. ápr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!