Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondta ezt az anyukám?...

Miért mondta ezt az anyukám? Kiborított! Bőv. Lent

Figyelt kérdés

Nos, azért írok ide legfőképp, mert itt szinte csak anyukák vannak. Én is az vagyok, van egy 17 hónapos gyönyörű kisfiam.


A helyzet a következő.

Anyukám, már egy jó ideje, nagyon flegmán beszél velem. Ha kérdezek, vagy mondok valamit, akkor szinte 100% , hogy úgy válaszol, bocsi a kifejezésért, de nem tudok megfelelőbb szót: bunkón...


Ha bárki más, pl. az apukám, vagy sóginő (ikrek lányai vannak), velük, normális, vagy cuki hangvételben.

Azt tudni kell, hogy egyedül nevelem, a fiam, a szüleimmel, egy háztartásban.


Tegnap iszonyatosan megbántott. Kértem, jöjjön el velem a brendonba (babakocsi ügyben),és egyből, ezzel a bunkó hangnemmel rávágta, hogy "nem akarok veled menni".Kérdezem én miért nem?Erre azt mondta, hogy "csak".

Mondtam neki, hogyha a sóginő, mondaná , hogy menjél vele, akkor egyből mennél. És erre volt képe nekem azt mondani, hogy "vele mennék"...teljesen kiakadtam. Jó össze is vesztünk, és azt vágta a fejemhez, hogy a soginőmet , előbbre veszi mint engem....:((( nagyon rosszul esett, (amikor nem látta, még a sírás is rámjött), illetve, mondtam neki, hogy akkor foglalkozzon csak a sóginővel, meg a 2 lányával (fiam unokatesói), és azt mondta, hogy : "foglalkozok is". Mind ezt lekezelő, és nagyon flegma stílusban.


Régebben, mondtam neki, hogy szeretnék még 1 gyereket majd! Ha esetleg férjhez mennék. Erre azt mondja, hogy "fúj"..................:(((


Soginőnek, meg mondja, hogy majd, mikor fog megint szülni??? :O


Még 1 példa:

Nyáron elutaztunk vidékre, a szüleim, már előbb lent voltak, a fiam,és én, + a sogórnő,és a lányai, később mentünk ,de együtt.

Anyukám vett nekik ezt, azt. A szobájukban várta. Lényoknak, hab klumpa, a sóginőnek, meg leggingset. stb..

Az én fiamnak, meg nem vett szart se...

Akkor megkérdeztem, hogy az én fiamnak, aki szintén az unokája, miért nem vett semmit, arra azt mondta, hogy "minek?"


Ilyen többször is volt már, hogy a kislányoknak vett, ezt azt, a fiamnak meg semmit.

Annyira rosszul esik. Főleg, hogy ilyen nyilvánosan csinálja..:(


De, az volt a legrosszabb, amit először is írtam, hogy többre tarja a sógornőt, mint engem..


Miért mondta ezt?Én SOHA A BÜDÖS ÉLETBEN, NEM TUDNÉK ILYET MONDANI A FIAMNAK.

Nekem ő a legfontosabb!!!!!!Senki nem léphet a helyére!!!!


Hogy tudta, ezt mondani, anya létére? Nem is értem...

És miért kivételezik, a másik 2 unokájával?


Ez meg azért esik nagyon szarul, mert gyerekkorunkban, velem ugyan ezt játszotta, az én nagymamám. Unokatesómnak mindent, nekem meg semmit. Mondjuk soha nem irigyeltem, de rosszul esett, hogy engem esetleg nem szeret annyira..:((


Bocsi, hogy hosszú voltam, és elnézést, ha zavaros is...kicsit ideges vagyok még!!!!!


Amúgy, anyukámmal, régebben, nagyon jó viszonyunk volt, nem értem mi törtnént...


Ha kifejted, a véleményed, azt nagyon megköszönném!


2011. szept. 21. 15:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Hát sajnos nem tudom, hogy mi lehet a probléma a háttérben, de próbáld meg megkérdezni, hogy fejtse ki, hogy ez miért is van így. Én is hasonló szituációban voltam régebben, Mert mi 4-en vagyunk testvérek és az anyukám a második férjétől szült két gyereket és csak őket szerette, velük foglalkozott. Velünk pedig nem, sose hívott sehova, flegmán beszélt velünk, ha beszélt és soha nem kaptunk semmit. Nálunk az oldotta meg a helyzetet, hogy elköltöztem otthonról. Azóta minden szép és jó, imádja az unokáját is. Tudom, hogy egyedül nagyon nehéz gyereket nevelni, de nem lehet hogy az a probléma, hogy ott éltek velük? Vagy apukádtól nem tudnád megkérdezni, hogy szerinte mi baja lehet az anyukádnak Veletek? Hátha tudná
2011. szept. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

nem olvastam el csak félig a kérdésed mert picim ébredezik, majd este pótolom.


nem egészséges egy fedél alatt lakni a szülőkkel, tipikus, megunjátok egymást, belefárad. nem tudtok valahogy külön menni? meg akár ha ott is maradtok de leválasztani nektek egy kis részt, főzőfülkével, fürdővel és csak este egy órára mennétek át szüleidhez??

2011. szept. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Nem lehetséges, hogy elképzelt neked egy életformát, férjhez mész, gyerekeket szülsz... stb., csak ez sajnos nem jött be /mint írod, gyedül neveled a kisfiadat, az anyukádnál laktok/ ezért haragszik most ahragszik?

Nem lehet vele leülni és értelmesen beszélni? Ha annyira rossz a helyzet, nem tudsz valahová elköltözni?

A mi családunkban én is csodabogár vagyok, nekem is anyukám nem egyszer a fejemhez vágta már, hogy én soha nem leszek olyan minta nővérem / 2 gyerek, férj, autó, ház, nyaralás...stb./ . Én ekkor át ölelem anyut, és azt mondom, de úgyis tudom, hogy szeretsz. /én egyedül nevelem 1 éves kora óta a ma már 16 éves lányomat és nagyon jó így./ Próbálj meg vele beszélni négyszemközt, és mond el hogy mi az, ami fáj neked, és mond el neki, hogy nem érted a viselkedését.

2011. szept. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem lehet, hogy az zavarja, hogy egy fedel alatt eltek? Azt szeretne, hogy vegre neked is meg neki is kulon eletetek legyen. Jo, persze tudom ez meg nem ok, hogy ilyen "bunko" modon viselkedjen de nekem hirtelen ez ugrott be ahogy a soraidat olvastam. En mar 10 eve nem elek edesanyammal (33 vagyok) nekem is van egy kisfiam. Neha nyaron elmegyunk hozzajuk 3 hetre nyaralni es orul nagyon nekunk, odavan az unokajaert de valahogy a 3-dik heten mar erzodik, hogy ennyi eleg is volt. Tobbszor eljon hozzank, imadjuk... de mar nem elnek vele. Az o eleteben ugy erzem eljott az az ido amikor maga akar lenni es zavarna ha folyamatosan ott lennenk korulotte. Ezt meg is ertem es engem is viszont zavarna ha hosszu ideig lennek egyut. Nem lehet, hogy edesanyadnak is ez a baja csak nem akarja mondani. Helyette meg visszataszit a viselkedesevel. A sogornodek viszont kulon csalad. Leht arra vagyot, hogy neked is kulon csaladod legyen es o a nagymama szerepet jatsza el aki rovid ideig van az unokaval, kenyezteti ot, viszi ide-oda de nincs folyamatosan vele es pihenni is van ideje az elvezetek mellett egymagaban vagy esetleg a ferjevel. Az en anyukam ilyen. Persze ez csak egy otlet volt. Nem ismerem a helyzetet igazan, igy csak talagatni tudok.
2011. szept. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

Koltozz el minel hamarabb! En nem is ertem, miert vagy meg ott. Ha hianyoznatok neki, lehet veletek is kedvesebb lenne.

Bar ha velem jatszana ezt meg az anyam, le sem szarnam utanna. Es nem erdekel, ha barki is lehurrog. De nem anya az ilyen. Az en tesom is leanyanya volt az elsovel, megsem bant igy vele soha senki. Ezt senki nem erdemli meg!

27/N

2011. szept. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem sem szép, ahogy anyukád viselkedik, és megértem, hogy ennyire mérges vagy. DE! Az anyukád, és "kutyakötelességünk" szeretni őt, ezen semmi nem változtat! Én is azt tudom mondani, hogy próbáld meg többféleképpen is "megkörnyékezni", beszélgetni vele, próbáld meg nem elveszíteni a türelmedet, a szeretetedet iránta, bármit is vág a fejedhez.

Van lehetőségetek amúgy külön költözni anyudéktól?

2011. szept. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

mármint szeretnie kell mindenkinek az anyukáját...

és még valami: lássa, hogy szereted őt, és megpróbálod megfejteni, hogy mi a gond, és változtatni ha kell "jobb" irányba...

2011. szept. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Hulyeseg! A magyar tanarnom mondta es nagyon igaza is volt

"Halalra remultem, amikor rajottem, hogy nem KELL szeretnem anyamat!"

Nem kell szeretnunk senkit, tisztelni az mas. Tisztelned muszaj, mert megszult, felnevelt, de szeretned nem kell. Ha nagyon kibirhatatlan, koltozz el.

2011. szept. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a sok választ,és , hogy mellettem álltok!


Nekem, van egy teóriám. Ezt apukámtól tanultam!

Régebben, kb. 50-60 évvel ezelőtt,de lehet még most is van így néhány családnál,teljesen természetes volt, hogy több generáció együtt lakott.

Nagyszülők, és gyermekeik, később unokák. Ezzel semmi gond nem is volt. Mindenkinek alkalmazkodni kell egymáshoz, és nincs probléma. Természetesen a fiatalabbaknak, kutya kötelességük, az idősebbeket tisztelni,és jobban is alkalmazkodni.

Todom, hogy mostanában ez már nem szokás, de annyira régen, nem volt ez!

Ha ezt nézem, akkor például, apukámat, miért nem zavarja, hogy együtt élünk. Örül, hogy a közelében van az unokája, és semmilyen különbséget nem tesz!Sőt!Mivel a fiammal egy fedél alatt van, így valamilyen szinten TALÁN jobban is kötődik hozzá.

Szóval számomra, nem mentség, hogy egy fedél alatt vagyunk.


Persze, ha lenne rá lehetőségem, elköltöznék, de nincsen.Ezzel a szüleim is tisztában vannak.Megpróbálom mindig úgy csinálni a dolgokat, hogy ne sózzam rájuk az én teendőimet.Magyarul, legyen idejük pihenni stb..Mind 2 szülőm dolgozik még, ezért természetes, hogy kell nekik a nyugi.Nem is zavarjuk őket. Elég nagy a ház, mindenkinek van külön szobája, szóval nem nyomorgunk 1 szobában, hogy mindenkinek kényelmetlen.


Szóval anyám felől, ez nem lehet mentség -szerintem-.Persze, valószínű ez is belejátszik.De ha pl. az én nagymamámat nézem, vele egész évben 2 hetet voltunk együtt az unokatesómmal nyáron. Még is neki nyalta a seggét (már bocsánat), nekem meg nem...pedig nem voltam többet vele 1percel sem..ugyan ez a szitu. Egyszerűen különbséget tesz. De nekem ez magas. Én soha nem tennék különbséget, 2 kisgyerek között...egyszerűen nem. Nincs rá magyarázat!


És, azt hogy magyarázza, hogy én szeretnék 2. gyereket (HA FÉRJHEZ MEGYEK), és az fúj!Hogy lehet ilyet mondani????????????????????????????Nagyon rosszúl esett.


Ja,és még az is eszembe jutott, hogy pl. amikor anyukám hazajön a munkából (irodai munka), azt mondja fáradt, és én mondom neki, hogy én is. Erre ő: te miért vagy fáradt, egész nap nem csinálsz semmit......:OOOO MICSODA????Nevelem a fiam. Egész nap utána rohangálok, játszunk, takarítok, mosok, kaját csinálok, etetek altatok stb... Ő is csinálta ezt, és tudja, hogy nem könnyű, hogy mondhat ilyet egy anya?????Ilyet a bunkóbb férjek szoktak mondani a feleségüknek...........na mind1...

Én akkor sem értem meg, és nem is fogom. Beszélni már próbáltam, de semmi értelme...

Én szeretem anyámat, csak fáj,és ezteket a szavakat, a legmélyebb bocsánatkérés sem feledteti el..:(

2011. szept. 21. 16:46
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

szia

talán anyukád nem tudta megemészteni hogy egyedülálló anya vagy, mivel írtad hogy régebben jobb volt a viszonyotok

ez a baba előtt, vagy után történt?

miért nem ültök le normálisan beszélgetni, és megoldani a problémát?

nem tudom hány éves vagy de lehet fiatalka ha anyukád ilyen lett veled.


vmi mégis okozhatta a bajt.

sokáig ezt nem lehet kibírni,!

én úgy látom nem szereti az unokáját sem :(

pláne hogy apuka nincs.


amúgy ne aggódj mert ezt nekem is szokta mondani az én kedves bunkó férjem hogy mitől fáradok el, mikor nem csinálok semmit se egész nap..


ÁH NEM ,CSAK MOSOK FŐZÖK TAKARÍTOK stb.., ÉS NEVELEM AZ EGYSZEM 18 HÓS KISLÁNYUNKAT...

na de mindegyis most


az a baj hogy túl sok benned a felgyülemlett harag, és ez nagyon jó hogy kijött belőled legalább. de ahogy ezt itt így szó szerint leírtad ANYUKÁDNAK IS elkéne így mondani.


én megkérdezném: nem szeretsz engem és az unokádat anyukám? vagy ilyesmi.

üljetek le és beszéljétek meg ez nem mehet így

pláne hogy 1 fedél alatt éltek. !

sajna sok tanácsot nem tudok adni..

2011. szept. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!