Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébiételesek! Hány üveggel...

Bébiételesek! Hány üveggel eszik meg a babátok naponta?

Figyelt kérdés

Bocsánat, nem tudtam kitalálni jobb megszólítást.


Mellette még mit kap?


2011. szept. 21. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Amíg egy üveg bébiételt evett egy nap, és mondjuk egy üveg desszertet, addig nem főztem neki. Utána nem volt kérdés, hogy főztem külön a kislányomnak is.
2011. szept. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én is főzök neki, csak több célból tettem föl a kérdést:


kíváncsi vagyok, hogy mi a normális adag és gondoltam az üvegből jobban ki lehet számolni. most kezdtük el a kóstolgatást, de nem kóstolgat, hanem simán 200 grammokat betol és kicsit sokallom.


illetve: kíváncsi vagyok, hogy ez mennyi lenne neki üvegben és így mennyibe kerülne. az a sejtésem, hogy elég sok lenne havi szinten.


meg egy visszajelzés kéne, hogy jó-e ahogy csináljuk: reggel-este van tápszer kb. 250 ml. napközben gyümölcsök, zöldség (a kezdőkből csak) és teával kínálom.

2011. szept. 21. 12:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én babám szopizott de úgy 7 hónapos korára kiváltottunk egy étkezést (ebédet) fél üveget evett meg ezt a mennyiséget ette még 2 hónapig aztán emelkedett az adagja!Én is főztem neki de úgy gondoltam kicsit változatosabb ha kap bébiételt is!Majd utána lett neki zöldség gyümölcs joghurt krémtúró a tízórai uzsonna!Aztán vacsi is hasonló lett mint az ebéd!
2011. szept. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom tízóraira (ha épp van kedve tízóraizni) megeszik egy 100 grammos babajoghurtot, meg mellé 100 gramm gyümit.

Ebédre egy üveg főzelék fogy el. Nem szereti a tejpépet, így uzsira egy üveges Hipp tejbegrízt kap.

2011. szept. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia, mi ameddig építkeztünk és az anyósnál laktunk sajnos nem tudtam főzni neki -ez egy hosszú történet és nem is illik most ide - az a lényeg, hogy a kisfiam bébiételeket evett. Egy nap két üveggel evett meg biztosan ebédre, egy főételt és egy deszertet. Aztán uzsonnára vagy még egy gyümölcs, attól függ mi volt az ebéd és mennyi gyümölcsöt kért még, vagy inkább bébidesszert - humana nagyon jó - vagy por alapú tejpép.

Most a kisfiam 13 hónapos, 86 cm és 12 kg, abszolút masszív, erős kisfiú, nem gondolom, hogy emiatt rossz anya lettem volna, vagy nem lenne jó a kisfiam étvágya, mert nagyon jó ételeket lehet már üvegesben kapni.

Most már azt eszi, amit mi, és mindent megeszik, a sütőtököt kivéve, azt sosem szerette, de szerintem ennyi belefér.

2011. szept. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, mivel nem írtad mennyi idős a babád így nem is fogod pontosan megtudni :-)
2011. szept. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6 hónapos, kb. egy hete kezdtem kóstoltatni, de valahogy nem volt átmenet a mennyiségben. Még kevés dolgot eszik, de abból egész étkezéseket
2011. szept. 21. 16:43
 8/8 anonim ***** válasza:

6 hónaposan már csak reggel és este kap tápszert? Elég gyorsan kiváltottad az étkezéseket.

Az én kisfiamnak 6 hósan csak a tízórai és az uzsi volt teljesen kiváltva. Ebéd után még kapott tápszert. De ha esetleg igényelte uzsi, vagy tízórai után, akkor kapott.

Amikor már rendesen ebédelt (tápszer nélkül), 7 hósan akkor kb 1 üveg bébiétel fogyott el. De én főzök neki, ezért saccra mondom. Nem eszi meg az üveges kaját.

És mi 4 hósan kezdtük a kóstolást.

2011. szept. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!