Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktattátok át a babátok...

Hogy szoktattátok át a babátokat a nagy kádba?

Figyelt kérdés

Még mindig a kis babakádjában fürdik a 11 hónapos kislányom, de már régóta feláll benne és ez egy állványon van, nagyon félek, hogy kiesik, és mindig rá szólok, hogy ne álljon fel benne, de mindig meg teszi. Ilyenkor azt szoktam mondani, hogy jó akkor büntetésből vége a fürdésnek és kiveszem, de nagyon nagyon sír. Szerintetek tudja, hogy büntetés ez neki?

Olyan 6 hónapos korában egy hétig a nagy kádban fürdött, de valamiért visszatettük a kis kádjába, mi rontottuk el, hogy nem szerit a nagy kádat, vagy fél tőle???


2009. ápr. 24. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
tedd a kiskádat a nagyba, aztán ha ezt megszokta, akkor mehet a nagykád. és itt fel is állhat, úgy is mellette vagy és elkapod.
2009. ápr. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
az enyém 4 hós kora ota ott fürdik. szerintem azzal rosszat csinálsz ha azzal bünteted hogy kiveszed ha feláll. gondolkodj egy kicsit most kezdett állni ez neki tök jó dolog. hogy magasan van? ez az anyuka hibája:-) tegyétek nagykádba!
2009. ápr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Az én babócám 1 hónapja velünk fürdik a nagykádba.Most 8,5 hós!
2009. ápr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy szoktattuk a nagy kádba az első gyermekem, hogy kénytelenek voltunk 2 hónaposan, mert kinőtte a kicsit. Tehát ő alapból ehhez szokott.

Most a fiam 2 hónapos és pár napja a nővére vizébe tesszük, együtt pancsiznak. :)

Szerintem is most már tedd a kis kádat a nagyba.

A nagyba érdemes majd az aljára csúszásgátlót venni, mert biztonságosabbnak is érzi (ami jogos), hogy nem csúszkál.

Lehet kapni mintásat, de egyszerű egyszínűt is. Nekünk egy szép kék, lukacsos van. Szeret vele játszani a lányom, hogy az ujját beledugja, vagy felemeli valamelyik sarkát és aládug valamit. :) Plusz, ha van (vagy veszel) kifejezetten fürdős játékot, azzal akár el is terelheted a figyelmét. ;)

2009. ápr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

köszönöm a válaszaitokat, majd meglátjuk, hogy lesz a fürdés ezek után!

Kipróbáltuk a nagy kádba a kis kádat, kiakart mászni és nagyon sírt, mintha félne az egésztől, mert remegett és kapálozott hogy vegyem fel, ha én vagy a férjem ültem benne akkor is.

De ha csak bevisszük amikor valamelyikünk fürdik akkor nem sír, nem értem mi lehet a baj?

Az hogy állványon van az nem az én hibám, mert a pelenkázólapot nem akartuk külön megvenni egyben van az egész, így nem kellett nagyon sokáig összevissza rohangálni mindenért ha fürdés van, vagy csak pelenkázás!

Az meg, hogy feláll és így szoktatom arra, hogy nem szabad felállni a kádba, mert volt, úgy hogy ott álltam, hirtelen elcsúszott, pedig van benne csúszásgátló és majdnem kiesett a kádból, ezért szerintem nem ÉN VAGYOK A ROSSZ ANYA, aki nem engedi felállni.

2009. ápr. 25. 12:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!