Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol van 7 hónapos babátok...

Hol van 7 hónapos babátok amikor ébren van?

Figyelt kérdés

Földön, nagyágyon ilyesmire gondolok

És miket csináltok, játszotok vele?

A lányom 6 és fél hónapos, fordul hátról hasra, és vissza, ha kézben van akkor nyomja ki magát, hogy fel tudjon állni és közben fülig ér a szája:)


2011. szept. 20. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Általában a földön volt, ült, állt, próbált mászni
2011. szept. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amíg nem kúszott sokat volt a nagyágyon, vagy a földön egy szőnyegen, vagy járókában. De lányom 6 hónaposan elkezdett kúszni, így inkább mindig a földön volt, feltérképezte a lakást. A járókába is betettem, főleg ha dolgom volt, ott is elvolt magában is.

A lakást bababiztossá tettük, így igazából bármerre kúszhatott, és már felesleges volt kitenni neki egy plédet vagy szőnyeget, úgyis lemászott róla.

Amúgy a játékaival egész jól eljátszott egyedül is, közben pedig én magyaráztam neki egész nap, mondtam mit fogott meg, vagy én mit csinálok.

Néha kukucskálósat játszottunk, körbevittem a lakásban, mutogattam neki a különféle játékokat, csikiztem, "kergettem" őt, ő meg "menekült" a maga módján. :)

Hát valami ilyesmiket csinált.

2011. szept. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

enyém is csak a földön volt 7 hónaposan, ült, mászott, állt, próbálkozott a bútorok mellett lépkedni :)

ennyi idősen már nagy tér kell nekik, hogy ösztönözve legyenek, nem lehet őket már az ágyra tenni

2011. szept. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha dolgom van és nem tudok rá maximálisan figyelni akkor a járókájában, amúgy össze-vissza mászkál a nappaliban, leül játszik, mászik tovább, kapaszkodik és feláll. Jól elvan :) Muszáj vele néha játszani, mert igényli, nincs mindig el magában. Kb. 2-3 hete kezdett mászni, 2 nap múlva ült, 5 napja állt fel. Szereti a kukucs játékot, vagy ha énekelek neki (általában ami eszembe jut, szóval egy csomó marhaság ;) ) A lakás még nem teljesen bababarát, de igyekszem azzá tenni. Tegnap kihúzott egy fiókot, szóval be kell szereznem néhány szekrényzárat. A konnektorokba akkor tettem vakdugót mikor mászni kezdett, mert az is érdekes "játék" ám neki :) Amúgy a játékain kívül minden mással elbíbelődik hosszabb ideig (pl. ásványvizes flakon, vagy csavaros gyógyszeres doboz, amiben van valami amit zörgethet.
2011. szept. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Érdemes akkor egy járókát már beszerezni ezek szerint:)

2011. szept. 20. 13:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom is többnyire a földön van. Ha mondjuk porszívózok, vagy felmosok, akkor beteszem a hintába, ha mosogatok, akkor az etetőszékbe. Olyankor a hűtőhöz húzom, és pakolássza a hűtőmágneseket.

Forog ezerrel, meg gurul is. :) Próbál négykézlábra állni, de még fejnehéz. :D

Játszani általában eljátszik magában. Bebarangolja a nappalit, összeszedi a játékokat, aztán szétdobálja, és újra összeszedi.

Sokat olvasok neki, zenét hallgatunk, ezeket nagyon szereti. Nem véletlen, hogy magyaráz megállás nélkül. :D

2011. szept. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lányom már 2 hónapos kora óta a földön van, van ott játszónyege, meg egyebe. Ott van sokat. Két etetés után felteszem a kanapén lévő ringatozóban és ott olvasok neki, ha sokat evett, akkor abba teszem és leteszem a szőnyegre, hogy picit mozgás nélkül legyen. Egyébként mászik már és ahol csak tud feláll.
2011. szept. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

milyen hintátok van?

Köszi!

2011. szept. 20. 19:26
 9/9 anonim ***** válasza:
15:01-es vagyok. Nekünk bent a lakásban egy Fisher Price jegesmedvés hintánk van, a teraszon pedig egy Adamo utánzat.
2011. szept. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!