Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma kaptam meg a recepteket-ami...

Ma kaptam meg a recepteket-amit majd szülés után kell kiváltani a babának. Sajnos nem tudom mi micsoda és kb. mennyibe fognak ezek kerülni?

Figyelt kérdés

A vigantol olajat meg a K-vitamint kitudtam olvasni,de a többit nem.Gondolom fürdető,popsikrém meg ilyesmi lehet.Egyáltalán mit szoktak receptre felírni legelőször,és ez kb, milyen árban van,mert tudni szeretném mire számítsak.

Gondolom a hintőport meg az alkoholt recept nélkül veszem meg,hintőporból milyet kell kérjek?Vagy jó az ami itthon van,az átlagos?


2008. márc. 11. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ugyanezek voltak kb 2000 ft-ba került, hexaclorofem hintőpor a köldökére ez jobb mint a hagyományos, és kamilla tea volt még felirva
2008. márc. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nekünk lázcsillapító kup volt még benne,de a hintőport is felírta a doki, kb.3500Ft volt.A sogornőmnek mindenféle gézlapot is írtak neki 7000 volt.
2008. márc. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az árakra nem nagyon emlékszem, de az alkoholt felírják, az nem kapható recept nélkül. Hintőport nem kell venni, nem is nagyon ajánlják a használatát, ha popsikrémet használsz,akkor nem is kell mást a popsira tenni. Max nyáron a hajlatokba. De hintőport bárhol kapni lehet, nagyobb áruházakban is. Felírnak még fürdető krémet, popsikrémet, lázcsillapító kúpot, egy doboz tápszert (ha valami nemvárt fordulat történne, akkor jól jöhet). Szerintem ezek lehetnek.
2008. márc. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, nem tudtam, hogy a sebhintőporra gondolsz, nekünk ilyet nem írtak fel, ezért nem gondoltam rá.
2008. márc. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A doki a babaszületéséhez felír: mosakodókrémet, popsikrémet, ami mind gyógyszertári és töredéke a "Nem márkásoknak". A k vitamint és a vigantol olajat. Alkoholt is ír fel receptre, mert így ez is sokkal olcsóbb; a hintőpor, amit felírt az steril, mert a babád köldökcsonkját kell vele kezelni, amíg le nem esik. Gézlapot is szoktak felírni, mert ezt teszed a köldökcsonkra.

Nyugi a kórházban majd mindenre rá tudsz kérdezni és ha hazamentetek a kicsivel, akkor 1-2 napon belül a gyerekorvos is kimegy hozzátok és mindent elmond.

Nem tudom, mennyi ídőd van még szülésig, de mindenképpen váltsd ki, hogy ne később kelljen utána rohangálni.

Az ára ezeknek a gyógyszereknek és egyebeknek, nem több pár ezer forintnál és hidd el, hogy nagyon jó mindegyik gyógyszertári készítmény.

Nekem egy 4,5 éves fiam és egy 3 éves lányom van és a fürdetőkrémet a mai napog használják.

A legjobbakat!

2008. márc. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mi kb 6000 ft-ot fizettünk a gyógyszertárban, de ebben benne volt egy doboz tápszer is (kb 2500 ft). Kaptunk 3 doboz popsikrémet, 2 üveg alkoholt, hintőport (az utóbbi kettő a köldökápoláshoz), napraforgóolajat a fürdetés előtti olajozáshoz, lázcsillapító kúpot, K-vitamint, vigantol olajat (D-vitamin cseppek formájában), azt hiszem ennyi.
2008. márc. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Úgy tűnik ezt is orvosa válogatja... Mi 3500-t fizettünk.

Volt benne: 3 tubus mosdókenőcs, 4 tubus popsikrém, 2 üveg alkohol, 1 hintőpor (amit ajánlott eleinte használni, hogy ne pálljon be a baba bőre a hajlatokban, és persze a köldökére), lázcsillapító kúp, D és K vitamin. Ennyi...

2008. szept. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!