Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szokott enni 18-20 hónapos...

Mit szokott enni 18-20 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
A mi kislányunk elég válogatós, tészta szósszal, sajttal jöhet, májkrémes kenyér, hal, virsli, levesből is csak a tészta... Már nem tudom, hogy mit adhatnék még neki. A tejberizs/gríz, krumpli, felvágott... egyáltalán nem megy:(
2011. szept. 18. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Másfél-2 évesen már szinte mindent ehet. Örülj neki, hogy a grízt, tejberizst nem szereti!

Készíts neki minél több főzeléket, halat! Adhatsz neki olyan ételeket, amik kézbe vehetők, ezt általában minden kisgyerek szereti pl. rántott zöldség valami mártogatóval (ne majonézes legyen!). itt elég sok receptet találsz: [link]

2011. szept. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt eszi a fiam, amit mi.

Ma lencsefőzelék, holnap rakott krumpli.

Spenót csikemájjal, paradicsomos húsgombóc, krumplifőzelék tükörtojással stb. nálunk mind nagyon 'kapósak'.

Reggelire péksütemény, vajas kalács stb. Uzsonna gyümölcs, néha gyümölcsös túró vagy joghurt, vacsorára kefír, vajas v. sajtkrémes v. tojáskrémes v. körözöttes kenyér, felvágott, sajt. Lefekvéskor 2 dl tej.


Szerintem rengeteg múlik az ízesítésen, a chili és a gomba kivételével mindent használhatsz már neki is.

2011. szept. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

azt amit mi.

a héten volt lencsefőzelék, rakott krumpli, húsleves, rántotthús, húsleves, borsóleves, pizza (én sütöttem), töltött káposzta, töltött paprika, májkrémes kenyér.

jövőhéten egyik nap megint lesz rántott hús, húsleves, lángos, pörkölt, a többit még nem találtam ki :)

mindent eszik, változatosan főzök, a szokásos vasárnapi ebéden kívül ritkán van ugyanaz az étel

2011. szept. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21 hónapos a kicsi lány,azt eszi amit mi,nem is fogadna el mást,együtt ülünk az asztalnál,és jóizüen falatozik,már bármit megehet,csak változatosan fözz,legyen minden hús,fözelék,tészta,stb...
2011. szept. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én is főzök szinte minden nap és mindig megkínáljuk a mi ételünkkel, de nagyon válogatós, így nehéz neki újabb kajcsikat kitalálni. Rakott krumplit a múlt héten egyáltalán nem ette, a spenót, tükörtojás, rántotta, főzelékek (talán egyedül a krumplifőzelék fasirttal)egyáltalán nem menők nála.

Amit minden nap hajlandó lenne megenni, a tészta meg a túrókrém vagy gyümölcsjoghurt. Ez nem elég sajnos. Még a répát meg a húst is alig eszi meg a levesből, csak a tésztát.:(

2011. szept. 20. 12:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!