Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lenne azaz hány...

Mikortól lenne azaz hány hónapos kortól lenne illendő egy babának hogy végig aludj az éjszakát?

Figyelt kérdés
tápszeres ,nem szpotatok
2011. szept. 16. 21:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy túl korán fekteted le.

Úgy emlékszem, hogy azt ajánlják csecsemő korban, hogy este 10 órakor legyen az etetés és utána menjen aludni is.

Később tolódik korábbanra az elalvás ideje, este 8-9 órára.



Hát nem tudom, konkrétan nem emlékszem

2011. szept. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Hát szerintem meg ha csak enni kel fel és meg is eszik ennyit akkor azért kel mert éhes.Az én kisfiam anyatejes és még soha nem aludtunk át egy éjszakát.8 hónapos és eleinte 3-4 alkalommal kelt szopizni,aztán eljutottunk az éjjeli 1 evéshez.Most ismét jön a fogacskája és megint 3x ébred nyűgösen éjjel és csak a cicin alszik vissza.

Szerintem ez babafüggő és nem igazán tudsz/tudunk mit csinálni.Persze vannak drasztikus módszerek a leszoktatáshoz de én ezeket nem pártolom.

2011. szept. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:04


Azt irtam hogy felkel enni és tisztába éjjel sosem tettem, igy tudja hogy a kiságyból nincs kijövetel.

De enni eszik. egy egész cumisüveggel


igazság szt már megszoktam hogy felkelek hozzá, nem esik nehezemre, csak érdeklődtem.

Hát igen 8 kor van pancsi 9 kor már tente.

Eddig 9 kor volt pancsi de sokan javasolták hogy hozzuk előrébb. eddig 3 kor kelt most már 2 kor az 1 óra eltolódás látszik az éjjeli időponton.

nekem volt egy időszak úgy 3-4 hónapos kor között hogy egy egész hetet végig aludt éjjel pedig semmit sem csináltunk másképpen mint általában, meg régebben hébe hóba még átaludta mostanság nincs ilyen:(

2011. szept. 16. 22:36
 14/21 anonim ***** válasza:
Nálunk 1,5 éves koráig evett éjjel! Addig bármivel próbálkozhattam, semmi sem vált be. Addig sírt, amíg nem kapott tápszert. Igény szerint evett mindig is és mindent már születése óta, szóval ez sem lehetett indok. Kellett a szervezetének, ennyi!
2011. szept. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Kisfiam 4 hónapos korától átalussza az éjszakákat, azóta, mióta tejpépet kap vacsorára. Próbáld meg Te is, annyira csináld sűrűre/vagy hígra (kinek hogy tetszik), hogy cumisüvegből megtudja enni. Nálunk a mai napig így kapja a vacsit. Most 7 hónapos, és egyszer sem kelt amiatt mert éhes lett volna.
2011. szept. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Kislányom 14 hónapos múlt és ált. 2szer szopik még éjszaka. :( Ez van
2011. szept. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
15 hónapos és minden éjjel ébred legalább 4x,mióta megszületett.Enni nem eszik éjjel 7 hónapos kora óta...csak inni kér,vagy a cumiját keresi.Még soha nem aludt át éjszakát.
2011. szept. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

a nagyok anyatejesek voltak akkor olyan 12-14 hónaposan lettek stabilan éjjel is alvók

a kicsi 3 hónapos koráig aludt éjjel azóta 1-2x kell enni de volt h egyszer sem váltózó ö tápszeres és 8 hónapos most


szerintem nincs olyan h mikortól illene

majd elhagyja ha nem okoz gondot akkor ne foglakoz vele minden esetre jobb mint ha éhesen hagynád és sírna

2011. szept. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Az enyém 13,5 hónapos volt amikor leszoktattam a 2x-i kelésről. Nem enni kelt fel hanem csak úgy, nem tudom miért. :( 2 éjszakát sírdogált aztán ennyi, onnantól kezdve aludt. most már 2,5 éves de hajnali fél5-fél6 körül felkel megint csak úgy, esetleg iszik vagy van hogy bekéredzkedik közénk. Januárban érkezik a kis tesó, remélem addig sikerül leszoktatnom bár kb.1 évig nem volt ilyen probléma, ezt most kezdte kb.2 hónapja. A kicsivel másképpen fogom csinálni, remélem sikerül majd átvennem az irányítást. :) 3 hós kora után nem szeretném 3 óránként etetni éjjel nappal. A lányomat 4 hós koráig így etettem után már csak 2x kelt éjjel. :O
2011. szept. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 15 hónapos és háromszor eszik éjszaka .

Megissza a tápszerét és már szundít is tovább nagyon fárasztó néha de legalább eszik és én ennek is örülök főleg, hogy nagyon rossz evő volt .

2011. szept. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!