Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lenne azaz hány...

Mikortól lenne azaz hány hónapos kortól lenne illendő egy babának hogy végig aludj az éjszakát?

Figyelt kérdés
tápszeres ,nem szpotatok
2011. szept. 16. 21:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
Nekem mindhárom kb. 2 hónapos kora után átaludta az éjszakát. Nem szoptattam őket éjjel,csak az első néhány hétben. Fokozatosan szoktattam le őket az éjszakai evésről. Legfeljebb akkor volt velük gond,ha betegek voltak,de ez nagyon ritka volt.
2011. szept. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
hát az én fiamnak már illene...11 hónapos, de sokat vagyunk fent éjszakánként sajnos.
2011. szept. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
na ilyen nincs. kisfiam 3és fél éves hajnalba a mai napig felkel majdnem minden éjszaka 5 korul majd visszaalszik pisil meg iszik. amugy kiegyensulyozottan alszik reggel vidáman ébred. minden gyerek más. tudok olyat aki 5 éves mult este 8tol reggel 8ig alszik és be kell pelenkázni mert olyan mélyen alszik hogy néha bepisil. barátnom kislánya 1 éves korátol alszik reggelig.
2011. szept. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez alapvetően attól függ, hogy mikorra tágul akkorára a gyomra, amikor már nem ébred fel éjjel arra, hogy éhes. Ez néhány hónapos korban szokott kialakulni.


De attól is függ, hogy mennyire kezdenek el éjszakánként játszani, foglalkozni a gyerekkel. Éjjel csak a legszükségesebb etetést és esetleg pelenkázást szabad megtenni, különben szélsőséges esetben, ha a szülők ilyenkor is foglalkoznak vele, akkor átfordulhat abba, hogy az éjszakát tekinti majd a nappalnak és nappal fog aludni.


Én éjjel mindig nagyon álmos és fáradt voltam, sosem okozott problémát az, hogy kísértésbe estem volna egy kis játékot illetően... :))

2011. szept. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

az én lányom fél éves 5 nap hijján.

Felkel éjjel enni, de csak enni nem akar kikéreckedni járszani tisztáa éjjel sosem tettem. szoval tényleg csak enni kel fel, akkor bevág ugy 1650 milit.

de este mikor lefektetem max csak 140 at tudok egyszerre beleszuszakolni.

Napközbe igény szerint eszik.

Hogyan tudnám leszoktatni az evésröl éjjel?

Vagy ne is próbálkozzak kiicsi még vagy...??

2011. szept. 16. 21:43
 6/21 A kérdező kommentje:
nah javítok egy picit mert láttam félre írtam. 165 mili liter lett volna. :)
2011. szept. 16. 21:45
 7/21 anonim ***** válasza:
66%

bocsi, de tápszert is lehet igény szerint adni??

Lehet, ha lenne egy kis ""szabályozás""(direkt dupla idézőjel)akkor többet enne egyszerre nap közben, és éjjel nem lenne éhes, nem?

De ez csak egy ötlet egy szoptatós anyukától:)

2011. szept. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

nézd, kénytelen vagyok úgy adni neki ahogy szeretné mert:

helyzet: reggel fel kel 9 kor eszik egy cumis üveggel és később ha megéhezik nem biztos hogy megeszik csak egy féllel. értelem szerűen akkor nem fogja kihúzni a 4 órát mint egy egész üveggel.. így hát 2 óra múlva megeszi a másik felet és így tovább.

próbálkoztam teával de nem hajlandó meginni és ki az az anyuka aki éheztetni tudja a gyerekét csak azért mert tudja hogy úgyis csak fél cumisüveggel eszik meg.

2011. szept. 16. 21:58
 9/21 anonim ***** válasza:

Élettanilag 4 hónapos kortól már nem kéne neki éjszaka enni. Ennek ellenére sok baba felkel még később is.

A lányom már 3 hónapos kortól nem kelt fel éjjel. Aztán a fogzás miatt néha többször is, én megszoptattam olyankor, szépen megnyugodott tőle. Ha kibújt a fogacska, aludtunk szépen megint egész éjjel.

Erre a fiam meg! 1,5 éves, de még nem volt egy átaludt éjszakánk. A fene tudja, hogy miért. Élettanilag pedig már bőven kéne aludnia, és mégsem. Vannak ilyen babák.

Drukkolok, hogy neked szerencséd legyen.

2011. szept. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%

Ezt írod:

Felkel éjjel enni, de csak enni nem akar kikéreckedni járszani tisztáa éjjel sosem tettem.


Ha nem játszik és nem is eszik csak felébred, akkor viszont azért teszi, mert nem álmos, tehát nappal aludt túl sokat (szerintem).

2011. szept. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!