Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell tápszert adni a...

Meddig kell tápszert adni a babáknak?

Figyelt kérdés
Fiam 1 éves, reggel-este 240 ml tápszert eszik. Napközben tízórai, ebég uzsonna.Meddig szokták ezt reggelizni-vacsizni, és mikortól kell kb.nekik is szilárdat enni reggel és este is? És ha mondjuk sajtos kenyeret reggelizik, akkor tápszer már nem is kell? Vagy az mellé van? Vagy más tejtermékkel kell helyettesíteni? Köszönöm a segítséget, ha válaszoltok!!
2011. szept. 13. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Bár nem tápszeres volt a lányom de én így csináltam.


másfél éves koráig szopizott reggel és este.

reggel ébredés után cici

játék

amikor mehéhezett gabona alapú reggeli volt pl. t. kiörlésü kifli karika és párizsi majd tej alapú ital - egy éves kortól v. tehéntejet v. tejitalt adhatsz-


vacsora meleg étel volt nálunk mindig utánna elalvás elött cici v. tápszer. tehát legyen mellette tápláló étel is.


mikortól? 8 hós kortól kapott reggelit és vacsorát. kezdetben kis adagokat.


kell a tej alapú ital mindenképp de az étkezés mellé igya ne a tej legyen az étek.

érted?

2011. szept. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%
Tápszer nem kell akkor már,ha eszik mindent. Egyévesen már eheti azt,amit a család többi tagja. Tejet ihat a tápszer helyett,még az újabb divat szerint is.
2011. szept. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én két éves koráig tervezem a tápszer adását amit a dokinénik is helyeselt. korababa és vérszegény a lányom, kell a vitamin és ez a sok vitamin a tejben nem található meg. gyerekitalt meg minek vennék, drága is, és a tápszerrel olcsóbban kijövök.

de ez egyénfüggő, mert ettől még aDOK neki tejes dolgokat vagy éppen tejbegrízt. de reggel este marad a tápszer.


én scak ebben tudtam segíteni mivel mégcsak 1,5 hónapos a lányom, de várom én is a válaszokat azért :)

2011. szept. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, napi fél liter tejalapú táplálék kell neki, tehát a mennyiséggel nincs baj. Ha szeretnéd, adhatsz már neki tehéntejet, nem tudom, a kérdés elsősorban erre vontakozott-e.

Viszont fontos, hogy a tej továbbra is megmaradjon. Tehát ha kívánja, ehet sajtos kenyeret reggelire meg szilárdat vacsira, de csak akkor, ha utána belefér még a tej is. Legalábbis én így értelmezem.

Az én kisfiam 17 hónapos, reggel-este csak kakaót iszik (tehéntejből már), ennél több egyszerűen nem kell neki, pedig napközben jó étvágyú.

2011. szept. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!