Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fütyi kérdés: Mennyi idős...

Fütyi kérdés: Mennyi idős korára kell, hogy teljesen hátrahúzható legyen rajta a bőr?

Figyelt kérdés
Fiam 16 hós, naponta tornáztatom neki a bőrt a védőnő instrukciója alapján (tövében 5-6szor finoman hátrahúzni), de még csak ki sem látszik a makk hegye. Van itt egy 17 hós kissrác, akinek meg már teljesen hátra lehet húzni a bőrt. Én úgy tudom, hogy amikor már szobatiszta akkorra kell hogy teljesen hátra lehessen húzni, de most kicsit elbizonytalanodtam! Hol kéne most tartanunk?
2011. szept. 11. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ebben nincs egységes álláspont az orvosok között sem. Mutasd meg majd a dokitoknak, ha mentek 18 hós oltásra, hogy ő mit szól hozzá. Kisfiamnak teljesen hátramegy a bőr, 4,5 hónapos kora óta (23 hónapos).
2011. szept. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Szia!Választ lehet nem tudok adni a kérdésedre de az én kisfiam 17 hónapos,de még nem mondta a védőnő h kellenne neki húzogatni,viszont anyu tanácsára már vagy 1 hónapja csinálom neki,amennyire hagyja persze.Csak nagyon kicsit látszik ki a hegye,de tudom h néha fáj neki mert pelenkázáskor ha bekenem akkor sír...(doki tanácsára kenem popsikrémmel a kukit is)
2011. szept. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Második: milyen krémmel kened? Mert ha olyannal, ami hámosító, az csak még jobban rátesz egy lapáttal a letapadásra...
2011. szept. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
8 hós a kisfiam, 2 és fél hós kora óta teljesen hátra lehet húzni neki a bőrt, előtte nem is próbáltam.
2011. szept. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a hsz-eket!

Én 1 éves kora körül kérdeztem rá a védőnőnél, hogy majd mikortól kell huzogatni, erre kikerekedtek a szemei, hogy még nem csinálom? Hát mondom nem mondta nekem senki (2,5 hós volt a fiam, amikor ideköltöztünk) És akkor mondta, hogy tornáztassan a bőrt, hogy rugalmas legyen, mire majd odakerülünk... Azóta csinálom neki fürdésnél, meg 2-3 naponta fürdés után pelenkázáskor megnézem, hogy nem gyűlt-e be neki a cucc... Kenni kb egy éves koráig kentem a popóját a gyógyszertárival minden pelus cserénél, de kifejezetten a fütykösét nem kentem, mármint a végét. Remélem nem csináltam rosszat, meg nincs letapadva. Dokinak mindenképpen meg akarom majd mutatni, csak az még másfél hónap... lehet felhívom a védőnőt, mert picit nyugtalanít...

2011. szept. 11. 22:17
 6/12 A kérdező kommentje:

Mennyire erőltetve tudjátok hátrahúzni? Vagy tök simán megy?


Egyébként egy éves kora körül amikor megkérdeztem a védőnőt, akkor ő is megnézte, de nem mondta, hogy probléma lenne, hogy még csak minimálisan nyílik szét a bőr. azóta picit fejlődtünk, de még mindig sehol nem tartunk.

2011. szept. 11. 22:19
 7/12 anonim ***** válasza:

2 éves a fiam, a kukijának felső része még egy ici-picit le van tapadva. nem tudom hogy kéne fogalmaznom :/

nekünk azt mondta a doki, hogy teljesen jó így, 3 éves korára kell teljesen hátra jönnie, amikor lekerül a pelus mert addig ugye dúcban van

2011. szept. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem 2 fiam van, és a doki NEM engedte húzogatni!A nagyobbnak 2 évesen teljesen hátra húzható volt-"tornáztatás" nélkül-a kicsi most 3 éves,és már ő húzogatja magának(simán,neki se "rángattuk").Én nem tudom hol kell tartani 17 hónaposan,mivel ennyi idősen egyik fiúét sem húzgáltuk!Különben tényleg megoszlanak a vélemények,ám a mi gyerek orvosunké nem változik(16 év van a 2 gyereke között):NEM szabad piszkálni!
2011. szept. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Popsikrémmel úristen azzal tilos kenni,mert hámosít max mégjobban odatapasztja.!!!Vidd el gyerek urológushpz mi is ott voltunk mert én sem huzogattam a védőnő és doki tanácsára(jóhülye voltam)Soha többet egyikre sem halgatok,de mi elkezdtük ftorocortal kenni amitől picit megindult elmentünk az urológushoz bekente neki egy zsibbasztó krémmel 20 perc múlva kellett visszamennünk,majd szépen hátrafejtette neki csúnya és fájdalmas mutatvány és látvány volt,de mindannyian azt mondjuk megérte 2-3 napig fájt pisilésnél,és volt ám gonosz vagy anya nagy fáj a fütyim,de ez volt akkor a megoldás,de azóta minden fürdésnél gyönyörűen hátrahúzza magának és megmossa,sőt napközben is többször huzogatja maagának a doki azt mondta hagyjuk had huzgálja.
2011. szept. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekünk 4 évesen a doki tolta hátra a bőrt mert akármit csináltunk nem ment hátra. Igaz a pelusos kor után érdemes a sebészetre menni vele. Nekünk először írtak fel egy krémet amit 3 hónapi kellett kenni aztán szünetet tartani 3 hónapig mert szteroidot tartalmaz. Utána ismételni még fél évig ugyanígy. a krémtől jobb lett de nem lett tökéletes. A sebészeten aztán bekenték érzéstelenítővel és egy pálcaszerű valamivel visszatolták a bőrt. Ez nem fájt neki mint mondta, csak az hogy lefogtuk:) Utána pár napig még csípte neki kicsit a pisinél de azóta semmi gond vele.
2011. szept. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!