Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy ha az...

Miért van az, hogy ha az ember szül egy gyereket, akkor a munkahelyén teljesen "leírják"?

Figyelt kérdés

Van egy gyönyörű 9 hónapos kisfiam, munkahelyem viszont valószínűleg már nincs. A főnököm azóta megváltozott mióta terhes lettem, szinte személyes sértésnek veszi, hogy elmertem menni gyereket szülni. Amikor eljöttem, akkor azt mondta, hogy majd meglátjuk mi lesz, vissza tud-e venni. Pár napja voltam bent az irodában, felvett valakit a helyemre, így most megvan a létszám. Persze még nem most mennék vissza dolgozni, hanem a gyerkőc 2 éves korában, már be is irattuk a bölcsibe, ezt mondtam a főnöknek is, de szerintem nem fog visszavenni. Azt mondja, majd meglátjuk jövőre... de nyilván inkább megtartja a 21 éves új kolléganőt, aki főiskolára jár, esze ágában sincs még szülni, mint engem a pici gyerekkel.

Tudom, hogy elvileg nem rúghatnak ki, majd biztos kifizeti a kötelező 1 hónapot vagy amit kell, aztán szépen kirúg. Én meg kereshetek állást, mert hiteltörlesztés mellett a férjem fizetéséből nem tudunk megélni, a kisgyerekeseket meg ugye mindenhol "nagyon szeretik". Így szüljön az ember gyereket!


2009. ápr. 22. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Azért mert irigyek!!

És mert ha visszamegyünk dolgozni ,amikor beteg lesz a gyerek akkor nem megyünk mert rá kell vigyázni!!

Hát ezért!!

Nekem 8 hós a kisfiam,de tuti hogy nekem sincs már melóhelyem !

a multkor beszéltem a főnökasszonnyal ,mert mondtam neki hogy Gyes mellett visszamegyek 8 órában ,és közölte ez még messze van és megbeszélés tárgyát képezi!!

Hát ebből sejtem mennyire van melóhelyem!!

Üdv Niki

2009. ápr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is irigyek. Nálam is ugyanez volt. Szerinte túl korán szültem. 31 elmúltam amikor meglett a baba. Mikor megtudta, hogy terhes vagyok nem is beszélt velem csak ha nagyon muszáj volt. Sőt a helyemre felvette a volt férjemet, hogy ezzel is megmutassa ki a főnök. Nem is tudom, hogy majd vissza akarok e menni.
2009. ápr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem rúghat ki a gyerkőc 3 éves koráig, még ha nagyon szeretne, akkor sem. Természetesen a közös megegyezésbe te nem mész bele.

A másik oldal szempontjait is meg lehet érteni: túlórázni nem fogsz, mert menni kell a bölcsibe/oviba a babáért. Ha megbetegszik, otthon maradsz vele. Kevés olyan család van, ahol nagyszülőkre, testvérekre, urmabocsá: férjre lehet számítani ilyen helyzetekben, ezért is általánosítanak a munkaadók.

2009. ápr. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 10.48-cas Író hát nagyon hülye aki mondta hogy túl korán szültél úúúr isten 31 hogy lenne korán még szinte késő,jó én 26 évesen szültem a picikémet,most 8 hós!!

De mikor kellene szülnöd 40 évesen?

Már bocsánat nem voltál öreg 31 évesen csak első babának azt mondják olyan 25-27 és utána a következő baby!!!

Üdv Niki

2009. ápr. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!