Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ébred fel a baba rögtön,...

Alaszka kérdése:

Miért ébred fel a baba rögtön, amint letesszük?

Figyelt kérdés
Látszólag mélyen alszik a kezünkben, és ahogy letesszük, kb. 3 perc múlva elkezd mocorogni, és fel is ébred, kipattan a szeme. Magától nem tud elaludni, ezért kézben altatom, de így meg letenni nem lehet. Ezt főleg a nappali alvásoknál csinálja, éjjel nem. 2 és fél hónapos. Olvastam, hogy nem szabad kézben altatni, de az én babám utoljára 2 hetesen aludt el magától, ha nem veszem fel, sír torkaszakadtából, hiába álmos.
2011. szept. 9. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idő elteltével teszed le ? Hogy látszólag mélyen alszik, az nem jelenti azt, hogy tényleg. 20 perc kell, hogy tényleg mély álomba merüljön, próbáld meg azt kivárni, szerintem úgy már nem fog felébredni.
2011. szept. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A babáknak jó érzékelőik vannak, így tudják, hogy ha letetted akkor már nincs kézben, nem érez téged.

Másrészt lassan esnek mély álomba. Mikor már úgy tűnik mélyen alszik és leteszed, még nem biztos, hogy elég mélyen alszik. Így még várj mielőtt letennéd.

2011. szept. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az ágya lényegesen hűvösebb, mint a te tested. Fogd úgy, hogy már eleve egy takaróba van bugyolálva, és amikor elalszik, úgy tedd le, hogy sehol ne érjen az ágyához, csak a takarót érezze maga körül.

Később pedig szoktasd le a kézben elalvásról, az sem olyan bonyolult, bár elég macerás és kényelmetlen. Először úgy kell behajolni a kiságyba, hogy a kezedben van a baba, tehát mintha a karodban lenne, csak éppen a kiságyban van már (nem egy hátkímélő mód, tudom). Ha így is elalszik, akkor jön az, hogy már nem teszed alá a kezdet, csak mellé, aztán már csak mellette maradsz, amíg elalszik, végül pedig már ez sem kell.

Sok sikert!

2011. szept. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem most is ölben van, altatom :)

Kb egy félóra múlva rakom le.

Onnan tudom hogy mélyen alszik, hogy -egyrészt nem jár a cumi a szájából, kiesik...de ez még sosem biztos :)

Úgy szoktam, hogy megemelem a kis kezét és ha elernyedt, visszapottyan az ölébe:) Nna, ekkor letehetem :D

2011. szept. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
na én ugyanebben a cipőben járok, most leszünk majd 3 hónaposak és nappal hiába várok fél órát rögtön felkel amint a kiságyba teszem. a pihenőszékben is csak fél órát tud aludni napközben, majd délután rajtam alszik több mint két órát
2011. szept. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Az esetünk bonyolultabb...cumi kiesik, van hogy fél óráig fogom, elernyed a teste, tehát minden jel arra utal, hogy alszik. Ezt a takaróba bugyolálást kipróbálom! Már a kiságyába tettem alá egy puha vastag takarót, hogy ne legyen olyan kemény felület,de ez se működött eddig. Még várok ötleteket! Az első babámnál azt hittem, hogy kinövi majd ezt, aztán még egyévesen is cipelgettem...Ezt most nem szeretném...
2011. szept. 9. 11:34
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja, kedves utolsó: este én is ezt csinálom, hogy magamra teszem hanyatt, csak az a baj, hogy így nem bírok aludni, de legalább ő csendbe van...De hosszú távon ez se jó.
2011. szept. 9. 11:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Fokozatosan próbáld arra szoktatni, hogy egyedül aludjon, mert ha ezt a szokást meghagyjátok, az lesz, hogy még két évesen is altatnod kell, és "becsempészni" az ágyába, amit utálni fog. Sok ilyen példát látok a barátnőim közt, akik irigykednek, hogy a fiam egyedül alszik. Amikor altatod, csak addig várj, amíg elpilled, és próbáld letenni (ehhez a plédbe bugyolálás jó tipp), maradj mellette, vele, susogj neki ha kell, vagy simítd meg finoman ha kell, nyugtasd meg hogy vele maradsz. Ha eleinte ez a kanapén megy, az sem baj, de ha fokozatosan az ágyába szoktatod, és hagyod h ott aludjon el, és nem belopod oda, akkor megvan az eséyl rá, hogy jókat fog aludni és szeretni fogja a kuckóját (amit ki is bélelhetsz, én pl beletettem a szopipárnát, így lett egy kellemes kis zugja) Persze ha jobban szereted dajkálni és van is időd/kedved hozzá, természetesen a ti döntésetek, és az első gyereknél még az emberlányának több a beoszthatója:)
2011. szept. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én most úgy próbálkozok, hogy van egy pihe puha takarónk, ami összecipzározható

azt alátettem a kiságyba, és amikor letettem, összecipzároltam rajta elöl, így körülöleli....még várok, hogy bejött-e..........most csendben van...

2011. szept. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Majd belepusztultam ebbe, mert van egy 2,5 évesem is. Nem tudtam a kislányomat letenni egész nap. Beruháztunk egy vászon bölcsőhintába. Vaterán vettem 5000-ért Azóta alszik, mint a bunda. :) Nekünk megérte. :)
2011. szept. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!