Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszerből mennyit? A fiam 5...

Tápszerből mennyit? A fiam 5 hetes és sajnos nem tudom szoptatni, így tápszert kap. A problémám az lenne, hogy nem tudom meghatározni az egy napra adható optimális mennyiséget.

Figyelt kérdés
Nem akarok neki sokat adni de azt sem akarom hogy éhezzen. Ha azt csinálnam amit a védnő mond, akkor 4 óránként kellene adnom neki 120ml-t, de nekünk az kevés. A fiam már megenné a 150-t is, de nem merek neki többet adni, mert azt mondják az megterhelné a gyomrát és fájna a hasa. Az éjszaka is felébred 3-4 óránként enni és valamikor nem 6-szor hanem 7 szer eszünk 120-t, mert annyira sír az éhségtől. Az egyik gyerekorvos azt mondta, hogy ne adjak neki többet a megengedetnél, a másik pedig, hogy annyit adjak a gyereknek ammennyit megenne. Most kire hallgassak? Mit csnáljak? Egyébként 3450 grammal született és már most meghalajuk az 5kg-t, tehát nagyon hízik, de széklete van rendesen. Egyébként egy anyatejes baba állítólag már a 200ml-t is megeszi, akkor én miért nem adhatok neki egy kicsit többet? Teljesen összezavartak, de elvileg nekem kellene ismernem a gyerekem. Köszönöm a tanácsokat.
2009. ápr. 21. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a kezdetektől annyi tápit adok neki, amennyit kér. Semmi gond nem volt, már öt hónaposak vagyunk.
2009. ápr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom is tápszeres volt sajnos (elstresszeltem a tejemet). Mi 90 ml-vel indultunk, és sokáig én sem tudtam, mit tegyek. Ő az elején többször evett kevesebbet. Aztán szép lassan beállt.Ő két hósan volt 5kg 60. Eleinte volt, hogy másfél kilót hízott egy hónap alatt. Mostanra lelassult. Adsz mellette inni neki? Tápszernél az fontos. Én nem tudom, ki hogy van vele, de sztem nem lehet egy gyereket táblázatok és átlagértékek alapján nevelni. Nem tudom mennyit segítettem, ha kérdésed van írhatsz privit is ! Minden jót!
2009. ápr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi sajnos az első perctől kezdve tápszert eszünk, ugyanis abszolút nem volt tejem, még meg sem jött. A mi babónk 5,5 hónapos, és mindig is többet evett, mint a neki irt mennyiséget. A dokinőnk nekünk is azt mondta, hogy ne egyen többet, viszont a védőnő mindig is azt mondta, annyit adjunk, amennyit kér. Volt, hogy ő már akkor 160 ml-t evett, mikor még csak 120 körül kellett volna, hogy egyen. Most 5,5 hósan viszont csak este eszik 160-at, napközben már gyümi, főzelék, és csak 120-130-at. Semmi baja. Szóval nyugodtan adj neki annyit, amennyit igényel, semmi baja nem lesz. És nem fog meghizni sem, a kis gyomrát sem terheli meg. Az sem jobb, ha éhes marad, nem?

JÓ babázást!!!

2009. ápr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 11 hetes és tsz-es. Most eszünk 120-160 ml közöttit, de szinte az eleje óta 100-120 volt a mérvadó. Esténként eszik kevesebbet. Én is sokat aggódtam ezen, de tényleg kiköpi a cumit, ha elég. Kitolja a kis nyelvével. Arra figyelj esetleg, hogy ne egyen mohón, nyugodtan etesd 3 óránként, mi még most is így teszünk (éjjel is felkel), 2 hósan voltunk 5250 grammok 59 centivel. Ha a baba elkezd kúszni-mászni simán lemozogja a felesleget, ne éheztesd, annyi biztos.
2009. ápr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
én is igy jártam hogy amennyit kellet volna enni az kevés volt és erre azt csináltam hogy minden második étkezésnél többet csináltam neki! de amugy ha nem kellneki akkor ugyse eszi meg!
2009. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia, en hasonlo gondokkal kuszkodtem


adj neki amennyit ker, ne felj, be fog állni.

het hetes a babam, o is napi 8-900 miliket evett, 7x evett naponta, aztan hatszor, es ha ma nem ebresztettem volna, kihagyja az ejszakai kajat.


en azt mondom mindenkire hallgass: egyszerre ne adj tobbet neki 135-nél, de adj neki annyiszor, ahanyszor ker


sajnos a táp nehezebben emesztheto, ezert kapnak kevesebbet


remélem segitettem, batran irj ha kerdesed van

2009. ápr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!