Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek későn kezdett járni a babája önállóan? Ezalatt azt értem hogy 18 hónaposan vagy még később?

Figyelt kérdés
Lányom 17 hónapos,még fogni kell az egyik kezét.Ő elég súlyos izom hypotoniával született,gyógytornára járunk!Szépen fejlődik senki nem is aggódik,csak kíváncsi vagyok más baba is kezdett e később járni,
2011. szept. 1. 16:24
1 2
 11/16 xStefix ***** válasza:
100%

Az enyém 3 nappal a másfél éves szülinapja előtt kezdett el rendesen megindulni. Szintén középsúlyos hipoton, szintén Dévényes. (1 évesen ült fel, 13 hósan mászott, 14,5 hósan lépett.)

A mi gyógytornászunk anno azt mondta erről, hogy ő úgy tapasztalta az elmúlt 12 éves munkája alatt, hogy a legtöbben vagy másfélig elkezdenek járni, vagy inkább csak 2 évesen. Ez a két tipikus eset szokott lenni, nála.


Sajnos az enyémnek érintette a beszédközpontját is, ezen a területen is mindent később csinálunk. Nem tudom, mi lesz a jövőben, de azzal számolok, hogy lesz még gond a későbbiekben. Mondjuk anyum logopédus, úgyhogy nem vagyunk egyedül a bajban.

2011. szept. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
19:36-os vagyok,én kérdeztem ezt.Azt hittem, egyedül vagyok azzal, hogy kislányom 11 hónapos elmúlt, de még nem ült fel, nem állt fel, és nem is mászik, csak félig-meddig, a térdein közlekedik.Mostanában minden nap négykézlábra áll, és hintáztatja magát, bízom benne, beindul a mászás.A gyógytornász szerint mászásból tanulnak meg ülni, és innen állnak fel, ezért ő addig nem is hagyja békén, amíg nem mászik.Rengeteget gondolkodtam azon, hogy miért pont az én kislányom nem boldogul??Sírva is fakadtam rajta..Rákérdeztem a gyógytornásztól, hogy ez fogja -e érinteni a beszédfejlődését ez a lemaradás.Azt mondta, valószínűleg nem, de nincs egy olyan szakember sem, aki ezt kizárná.
2011. szept. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 krisztivan ***** válasza:
50%
Furcsa hogy azt mondják mászásból tanulnak meg ülni.Valószínű ezt nem tudta a kisfiam mert Ő először négykézlábról kiült és csak utána kezdett pár napra rá mászni.
2011. szept. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Hát, nekem aztán teljesen mindegy lenne, hogy tanul meg ülni.De amikor egy éves lesz a gyereked, és még nem ül, még mindig a földön forogva, kúszva játszik..te meg a fejed tetejére is állhatsz, neki kell megcsinálnia!!Azért mondta, mert ez a helyes sorrend: forgás, kúszás, mászás, felülés, felállás, járás.De ezt a védőnőtől is hallottam, hogy örüljek, hogy még nem ül, mert ezek szerint nem cserélte fel a sorrendet..Ha négykézlábból ült fel, az ugyanolyan gyakorlatilag, mintha mászásból csinálná.Barátnőm kislánya 7,5 hónaposan már ült, viszont soha nem mászott, és már nem is fog, mert 2 éves.De folyékonyan beszél,3-4 szavas mondatokban, öröm hallani a csengő vékonyka kis hangját..Nem minden baba mászik, lehet az enyém így fogja csak csinálni, ahogy most, ötvözve a kúszással.Nem is érdekelne, de egy éves lesz, és nem ül!!
2011. szept. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!Látom nem vagyunk egyedül a problémánkkal és nem is olyan vészes a helyzetünk:)

Az én lányom 10 hósan ült fel magától,úgy hogy csak kúszott.12 hósan mászott,14 hós kora óta kapaszkodva lépeget a bútorok mellett,és most tartunk itt hogy 1 kezét fogva sétálunk!Nagyon büszke vagyok rá mert nagyon rosszul nézett ki mikor megszületett,és a neurológus professzor nekünk kerek perec megmondta hogy van okunk aggódni!Ő mégis megmutatta hogy nem kell őt félteni, mindent megcsinál csak kicsit később.Csak már elegem lett a sok okosból akikkel találkozunk és mindjárt azt kérdik "még mindig nem szalad????"Kezdtem azt gondolni hogy minden gyerek elindul 1 évesen csak az én lányom nem!De látom nem így van:)

2011. szept. 5. 14:43
 16/16 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok.A vicces,hogy nálunk meg egyetlen orvos se látta, hogy hypoton.Az újszülött osztályon kapásból 3 orvos vizsgálja meg, nem írták rá a zárójelentésre, nem küldtek minket fejlődésneurológiára.A saját gyerekorvosa szerint is minden rendben van az izmaival, nem látott eltérést.Én vittem el tornára, amikor 6 hónapos volt, mert akármit mondott a doki, én láttam, hogy megtorpant, és zavart, hogy fél évesen még mindig alkarra támaszt le hason, nem tenyérre.Szóval véletlenül derült ki, hogy enyhén hypoton.Innentől kezdve minden tanácsadáson szóba hoztam a lemaradást, és minél nagyobb lett, annál feltűnőbb lett.Most augusztusban már hetente vittem tornára, és mivel a gyerekorvos szabin volt, a helyettesének mondtam el, hogy a 10 és fél hónapos lányom nem ül, nem mászik, és nem áll.Erre ő: majd fog! Ennyi!Érdekes, hogy az orvosoknál minden belefér a normális kategóriába, elég tágak a határok, és az sem gond, ha kihagy valamit.A gyógytornászok szigorúbban veszik, ez a szakmájuk..Nekem anyaként pedig ez gond, folyton ezen agyalok!Ő önmagához képest ügyeskedik, de ha a vele egyidős babákat nézem, akkor le van maradva, de nagyon!!Ők már kapaszkodva lépegetnek, az enyém meg még csak nem is mászik..De tudjátok mire jöttem rá? Teljesen mindegy, hogy egy baba mit, mikor csinál, csak egészséges legyen.Azóta, hogy nem görcsölök ezen annyit, rengeteget erősödött, de tényleg!
2011. szept. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!