Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a gyermeked JÓ baba, nem...

Ha a gyermeked JÓ baba, nem szoktál tartani tőle, hogy később málészájú anyámasszonykatonája lesz belőle?

Figyelt kérdés

JÓ: nem hisztizik, nem ordibál, vendégségben szépen játszik, nem csapkod, elvan bárkivel, szót lehet vele érteni, nem veszi ki más gyerek kezéből a játékot, ha elveszik tőle, kerüli a konfliktust, keres magának más játékot. 1,5 éves

Most babaúszásra és játszóházba járunk, később sportra is iratjuk, szóval nem antiszociális. Akinek ilyen a gyermeke, megfordult már a fejedben a fenti kérdés? Az én fejemben már megfordult. Remélem, nem ilyen lesz, én hisztis pics@, a férjem amolyan csendes őrült típus, szóval egyikőnk sem az a megalkuvó fajta.


2011. szept. 1. 13:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem szinte minden tulajdonság alakul, változik, ahogy fejlődik a személyiség. Egyetlen vonás van, ami részben nevelési hiba, részben alkati kérdés (ebből következően helyes neveléssel jól kivédhető lenne), és ez az agresszió. Ha agresszív egy gyerek, sajnos ettől még lehet anyámasszony katonája, ilyet is láttam. Tehát hiába tűnik egy lurkó "talpraesettnek" meg "belevalónak" sok szülő szerint, akinek a gyereke agresszív másokkal, simán lehet adott helyzetben tanácstalan és bizonytalan. Viszont attól, hogy eleinte visszahúzódóbb, anyásabb, önállótlanabb egy baba/kisgyerek, később a környezet és az értelme fejlődése során ez átalakul biztosan.

Személy szerint nem szeretem ezt a kifejezést, hogy anyámasszony katonája, pont emiatt, hogy a helyzet hozza, mikor mennyire magabiztos egy kisgyerek.

Szóval szerintem is örülj, hogy szelíd és kiegyensúlyozott a gyereked, mert belőle még bármi lehet :) de nem lesz gondod az óvodai szülői értekezleteken, ahol a vad gyerkőcöket szidják. :D

2011. szept. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom is nagyon jó kislány.8 hetes kora óta átalussza az éjszakákat, nem sír ok nélkül, vidám, mosolygós, érdeklődő kislány.Szépen eszik, alszik ha kell.8 hónapos.

Én nem tartok tőle, hogy málészájú lesz, mivel ismerem némileg a genetikáját és egyikőnk családjára sem jellemző ez.

Párom pl nagyon rossz gyerek volt, az az igazi égetnivaló fajta, én meg nagyon jó kislábny voltam, de hisztis.

Arról szoktam álmodozni, hogy a lányunk majd állandóan mondja a magáét mint én, ha elkezd beszélni viszont ha kell akkor hidegvérű marad mint apa.

Ez lenne az ideális gyerek, ami persze nem létezik így majd meglátjuk ha eljön az ideje:)

Az biztos, hogy ki fog majd állni magáért.Van rokon gyerek aki edzi :)

És a hülyeség meg az irigység, de legfőkébb a csihi-puhi-ragadós:)

2011. szept. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!