Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a gyermeked JÓ baba, nem...

Ha a gyermeked JÓ baba, nem szoktál tartani tőle, hogy később málészájú anyámasszonykatonája lesz belőle?

Figyelt kérdés

JÓ: nem hisztizik, nem ordibál, vendégségben szépen játszik, nem csapkod, elvan bárkivel, szót lehet vele érteni, nem veszi ki más gyerek kezéből a játékot, ha elveszik tőle, kerüli a konfliktust, keres magának más játékot. 1,5 éves

Most babaúszásra és játszóházba járunk, később sportra is iratjuk, szóval nem antiszociális. Akinek ilyen a gyermeke, megfordult már a fejedben a fenti kérdés? Az én fejemben már megfordult. Remélem, nem ilyen lesz, én hisztis pics@, a férjem amolyan csendes őrült típus, szóval egyikőnk sem az a megalkuvó fajta.


2011. szept. 1. 13:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A csendes nyugodt baba nem egyenlő a szoknya mellől ki nem robbantható gyerekkel


most még nem látod de mire oviba kerül már kiderül az igazi személyisége és nem lesz anyámasszony katonája.

2011. szept. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Évek alatt annyi minden változik! Én egy örökmozgó, nagyszájú, mindenlébe kanál voltam gyerekként. Aztán jött a suli, ahol teljesen megváltoztam. Visszafogott, nem túl barátkozó, semmibesekanál lettem...

Szerintem örülj, hogy most ilyen jó a gyereked, viszont nem lehet tudni mi lesz később, lehet majd később "éli ki" magát.

2011. szept. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem is megfordult már a fejemben, hogy milyen lesz majd az oviban? Két éves a kislányom minden nap a játszótéren vagyunk vele egykorú gyerekekkel és az én kislányom az aki mindenkinek oda ad mindent és mindig félre áll. 1,5 évesen viszont senkinek nem adott oda semmilyen játékot, viszont neki minden kellett, hisztizett, sírt. eltelt fél év és mint akit kicseréltek, de remélem az oviba más lesz harcolja majd ki ami neki kell és ne hunyászkodjon meg, mert ott farkas törvény uralkodik.
2011. szept. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én mindig szelíd érzékeny gyerek voltam de sikeresebb lettem, mint azok, akik az oviban voltak sikeresek :D Szóóval szerintem ez is csak időszakosan jelent előnyt ;)
2011. szept. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Anyukám elmondása alapján én is nagyon jo baba voltam. Csendes, nyugodt és 3 éves koromig nem beszéltem!! Tudtam volna...csak valahogy nem akarodzott. Oviban majd sok minden megváltozott... majd suliban egy élénk nagyszálu szokimondo lánnyá cseperedtem....nem vagyok málé, nyomi, szellemileg visszamaradott, jól tanulok.

Ezt testvéremről is elmondhatom..ő is nagyon nyugodt baba volt, ezt saját szemmmel tapasztaltam, ugynis 1O év van köztünk, tehát mindenre emlékszem. Mégis eg nagyon élélnk és értelmes kiscsaj lett belőle.

Szoval szerintem nyugodj meg, és élvezd ki, h kimaradsz azokbol a gyötrelmes hisztikből és éjjeli sirásokból, amikkel mások olyan nagyon szenvednek :)

2011. szept. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

4 gyereket nevelek, másfél évesen (és többnyire később is) mind megfelelt a leírásodnak. A két nagy 6 éves, vagányak, talpraesettek, most kezdték a sulit.


Úgyhogy én a helyedben örülnék, hogy ilyen jó gyerekem van! :)

2011. szept. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ó, persze, hogy örülök, csak néha már kínos, mikor megint megkérdezik, hogy mindíg ilyen jó baba? Imádom, itthon igazi kis cserfes, érdeklődő kisfiú.
2011. szept. 1. 13:45
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én kicsim is "jó" baba. :)
2011. szept. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat, korábban küldtem... :)


Na, szóval, jó baba.

Szerintem nagyban függ a további nevelése. Ha hagyjuk, hogy felfedezzen, ismerkedjen, biztatjuk, vele nevetünk, mögötte állunk és nem elé, akkor egy önbizalommal teli kis embert nevelünk, nem pedig málészájút.

Van ilyen anyuka ismerősöm, a jó babát nagyobb korában sem engedte felfedezni, mindenre a "ne csináld", "nem szabad", "gyere ide", "anya játszik veled", folyton élrevasalt ruhában állt a játszótér szélén, nehogy piszkos legyen... Most már ő is szeretné, ha kicsit leszakadna róla a 4 éves gyerek és talpraesettebb lenne, de nem hiszem, hogy ez visszafordítható. A 2 évvel fiatalabb uncsitesója mindig üti, elveheti a játékát, soha nem védi meg magát, csak szalad az anyjához panaszkodni.

2011. szept. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Enyém ilyen, most 2,5 éves. Egyáltalán nem anyámasszony katonája (katonalánya :)).

Kerüli a konfliktust, de ez nem egyenlő azzal, hogy nyámnyila. Inkább okosnak mondanám és okos enged, szamár szenved. Ha nagyon kell neki valami, vagy bántják, akkor megvédi magát, de nem minden áron.

Örülj neki, hogy ilyen a gyereked.

2011. szept. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!