Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért látszik a kutacsa?

Miért látszik a kutacsa?

Figyelt kérdés
3 és fél hetes lányomnak tegnap este kirajzolódott a kutacsa,kicsit le volt süllyedve a bőr.Ezt fürdetés után vettem észre. Fürdetés közben babakefével átfésültem a fejét,mert a védőnő szerint ezzel csökkenthető a koszmó megjelenése. Olvastam,hogy a kiszáradástól is lehet,de az én babám nagyon sokat eszik-iszik,szóval nem tudom.Mára csökkent a horpadás,de azért elég könnyen kitapintható. Gyakorlatilag átaludta az éjszakát,egyszer keltettem fel egy kicsit szopizni,de az is 10-20 perc volt,és azóta is húzza a lóbőrt.(tegnap napközben viszont sokat volt ébren,tehát talán nem kóros ez az alvásmennyiség.
2011. szept. 1. 07:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Még normális jelenség.

Gondolom már kapja a D vitamint pár napja- 2 hetes kortól- és ha így van be fog neki csontosodni.

2011. szept. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy írtad,mert teljesen elfelejtkeztem a D vitaminról. Valamiért az volt a fejemben,hogy 1 hónapos kortól.Lehet,hogy ez volt a baj? Már be is adtam az első cseppet. Kicsi anyatejet adtam hozzá,de nagyon nehezen nyelte be.
2011. szept. 1. 07:45
 3/6 anonim ***** válasza:
A fekszik a baba és ugy van besüllyedve a kutacsa szomjas! Ha lüktet éhes!
2011. szept. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

első v.


a konakion - K vitamin ha nem tápszeres, és a D vitamin is 2 hetes kortól adható.


és jól írta a 2. válaszoló bár lüktetést még nem tapasztaltam de ha fekve nézed a kutacsát az a mérvadó.

2011. szept. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. szept. 1. 08:14
 6/6 anonim ***** válasza:

14 hónapos lányomnak mióta megszületett be van süppedve egy kicsi és lüktet is...3 dokinak mutattam meg és mind azt mondta,hogy teljesen normális!!!!!

Rengeteget iszik és jó evő is.

A kiszáradásnak,sok más tünete is van a kutacsbesüppedésen kívül....ha látod,hogy jól eszik és iszik(van sok kakis ,pisis pelus) akkor nem kell aggódni!!!

(ui:ha nem volt sárga,vagy nem sárga én bizony fel nem kelteném éjszaka ha Ő nem ébred magától,és nappal jó evő)

2011. szept. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!