Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 21 hónaposan mekkora szókincse...

21 hónaposan mekkora szókincse volt a babádnak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 31. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éves kor után a gyermek szókincse folyamatosan gyarapszik. Természetesen nem minden szót ejt érthetően, előfordulnak egyedi szóképzések, szórövidítések, hangkihagyások, szótagcserék.

Megjelennek beszédében a kétszavas mondatok, melyek eleinte még ragozatlanok és gyakran csak gesztikulációval, rámutatással együtt érthetőek. Megérti és élvezi, hogy a beszéddel ki tudja fejezni kéréseit, kívánságait. Minél jobban megérteti magát a környezetével, annál inkább ösztönözve van a további fejlődésben.

A mondókákat megpróbálja utánunk mondani.



Másfél és két éves kora között többszörösére növekszik a gyermek szókincse, 50-200 szóból áll a repertoárja. Természetesen még nem mindet ejti tökéletesen, előfordulnak egyedi szóképzések, vagy szórövidítések, hangkihagyások, szótagfelcserélések.

Minden hangot tud képezni, de még gyakran rosszul ejti őket. Pl. c-t, s-t, sz-t, r-t.

Helyesen használja a gyűjtőneveket, a ház már nemcsak a saját ház, a kutya már nemcsak a saját kutyát jelöli.

A 2. év végére már kezd ragozni, bár még gyakran nem helyesen. Pl. enyém könyvem.

A beszédfejlődés elején még helyesen használja a rendhagyó ragozásokat, mivel ekkor még visszhangszerűen utánoz. A nyelvtani szabályok elsajátítása után viszont általánosít, és aszerint próbál ragozni. Pl. cukort mond cukrot helyett.

2011. aug. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor gyermekünk beszél, mindig figyeljünk oda rá, és ne szakítsuk félbe a mondandóját! Ha befejezte, akkor ismételjük el helyesen, ha szükséges.

2 éves korig ne sürgessük a beszéd megindulását, nem kell aggódni, hiszen a beszédindulás tekintetében nagy eltérések vannak a gyerekek között.

2011. aug. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
21 hónapos a fiam, leginkább csak a szavak elejét, vagy a végét mondja, néha rövidebb szavakat Pl.:apa, tej, kér. A te babád miket mond?
2011. aug. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A fiúnk 21 hónaposan már szinte mindent tudott mondani, akár elmesélte, mit is álmodott. A kislányunk pedig mondókázott, énekelt és egész nap csicsergett :) Most négy, illetve két és fél évesek.
2011. aug. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Fiú létére óriási, több száz szavas volt, már összeszámolhatatlan (egy ideig szorgalmasan írtam, aztán egyszer csak nem győztem). Elkezdett már egyre hosszabb mondatokat is mondani, sok mondókát ismert. Most 23 hónaposan már folyamatosan csak beszél, és beszél, elmesél egész kerek történetet, szerintem sokszor a fenekén veszi a levegőt. :) Sok mondókát, verset mond, persze azért vannak érdekes kifejezései, amiket csak én értek, de alapvetően idegenek számára is érthetően beszél. Sejpít még természetesen, nem mond mindent kristálytisztán.

Bezzeg a szobatisztasággal nem állunk sehogy. :(((

2011. aug. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

minap tettem fel egy kérdést, én nem értem amit a fiam mondd :(((( borzasztó gyorsan beszél és rengeteget, hosszú mondatokban. az első szót értem, az utolsót is de hogy mi van közte azt nem tudom :(((

és sajnos neki sok saját szava is van, azok se tudom honnan jöttek, de jegyzetelek és figyelem, hogy mikor újra mondja, tudjam :)

2011. aug. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
20 HONAPOS KETNYELVU KISLANY. mama,papa.te=tessek es a kerem ,ugyanazt a szot hasznalja. nem az igen az csak bolintas.tato= spañolul batyust jelent. ola= sp.=szervusz cica,vau-vau=kutya. egyszer mergeben kimondta hogy add ide! azota se mondta.szinte mindent megert magyarul es spanyolul is de nem beszel meg. gagyaraszik hosszan mintha velemeny nyilvanitana. ennyi egyenlore. ja es dudolaszk hogy na-na-na.masra most nem emlekszem!
2011. aug. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm kislánya 21 hónaposan azt mondta, szeretne egy sziszát. Egy cicát? - kérdezte az anyukája. Nem, egy sziszát. De mi az a szisza? Hát egy sziiiiszaaa....


Sosem derült ki, mi volt, hetekig mondta, hogy azt szeretne. Aztán egyszer elfelejtődött. :)

2011. aug. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kb 15 szó. Nagyon nem állunk sehogy. Mindent megért, elmutogat, ha mondokóra mozogni szeretne elmutogatja melyiket mondjam, teljes mértékben kifejezi magát különféle jelekkel, de hogy szavakkal is elmondja...már nagyon várom, 23,5 hónapos
2011. szept. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Két hét múlva lesz 21 hónapos a fiam.

Kb. 20 szót használ tudatosan, ilyenek hogy: apa, anya, baba, mama, papa, igen, nem, de, jaj, jó, hamm, itt, ott, ide, oda, hopp, autó, ajtó, motor.

Néha meglep minket szóösszetételekkel is: nagyon jó, így kell, add ide, nem csücsül.

Illetve ritkán elkápráztat olyanokkal hogy: vigyél be (szobájába), lecsúszom (játszótéren), aha oké (ezt most mondta a reggelinél).

A világon mindent megért, 7-8 állathangot is utánoz.

2011. szept. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!