Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kukoricát mikortól, s mihez...

Kukoricát mikortól, s mihez adtatok a babátoknak?

Figyelt kérdés

Van egy táblázatom miszerint kukoricát 4-6 hónapos kortól kell adni, s a gabonaféléknél van, s van egy olyan része, ahol zöldségeknél 8-12 hónapos kortól van.

A gabonafélésre rákérdeztem a védőnőtől, hogy az mit takar. Azt mondta, az amit mi is eszünk főzve, de nem tudta megmondani mivel adjam, csak annyit mondott, hogy már adhatom, s furábbnál furább variációkat ismernek a szülők, de az ránk van bízva, mit adunk hozzá.


Ti mikortól, s hogyan, mihez adtátok?

Az enyém 7 hónapos, s eddig még csak burgonyát, répát kapott, most vezettük be a sütőtököt. Aug. 9-től kap főzeléket, s júli 18-tól gyümölcsöket.


2011. aug. 31. 16:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A kukorica, mint ganona-féle a kukoricaliszt, kukoricadara, a zöldség meg maga a főtt, szemezett kukorica. Én a vízben főtt kukoricadarát próbáltam a fiamnál, de nem szereti. Kukoricalisztet sokféle étel elkészítésénél használhatod. A főtt kukoricaszemeket (én fagyasztottat szoktam) főzelékekbe bele lehet turmixolni.
2011. aug. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A gabona félénél én is ilyenre gondoltam, de teljesen mást mondott a védőnő. Amit zöldségnél tűntet fel, azt viszont 8 hónapos kortól ajánlja, s ezért is érdekelt a válasz. S te hány hónapos kortól adtál a babádnak szemes kukoricát?

S a kukorica darát vagy lisztet milyen ételekhez lehet adni, hogy kell azokat elkészíteni a babának?

Én se kukorica lisztből, se kukorica darából készült ételt nem készítettem még magunknak.

2011. aug. 31. 19:22
 3/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A kukoricát 6 hónaposan kapta először, néhány szemet főzelékbe turmixolva. Kukoricadarát vízben kell megfőzni, olyan tejbegríz állagú. Ízesítheted gyümölcspürével. Kukoricalisztből kekszet szoktam néha sütni, kb. 9 hós korától rágcsálja.
2011. szept. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A keksz receptjét elkérhetem?

Későbbiekben lehet jól jönne :)

Imádok sütni :)

Akkor kukorica lisztet ráérek még adni.

S Te hány hónapos korától kezdted a hozzátáplálást?

2011. szept. 1. 23:27
 5/12 anonim ***** válasza:
kukoca lisztbol keksz engem is erdekelne! koszonom!
2011. szept. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Wow! az en babam is 7 honapos. anyatejes volt mindig is viszont mivel ehes baba volt 5 honaptol hozzataplalom ot. Most 7 honaposan mar mindent megeszik es mar nem is puresitem a dolgokat csak villaval szetnyomkodom. Hozzataplalas ota vegig alussza az ejszakat is! foga meg csak 2 van neki alul de jol eszik es mar adtam neki 7 honaptol ajanlott ragcsalni valo dolgokat amiket a kezeben fogva szepen elragcsal a kis inyevel. ez a fogzasaban is segiti ot, mivel jon neki a felso 2 is. nyugodtan adjal neki mostmar sokfele zoldseget-gyumolcsot csirkehussal kezd,amit kivehetsz a huslevesbol stb es puresitsd le, majd johet a tobbi husi fele... kukoricat babot brokkolit karfiolt hagymat is mar 6 honaptol adok neki.. Ha megeszi szerencses vagy es add neki nyugodtan mert mostmar itt az ideje. Ugyis jelezni fogja ha nem izlik neki valami.
2011. szept. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mióta csirkehúst adok neki, azóta nem eszi a főzeléket, összegyűjti a szájba, s kiköpi.

Akkor azzal még várjak? Gondolom így jelzi. De ilyenkor mit csináljak?

2011. szept. 4. 23:14
 8/12 csill79 ***** válasza:
Az én babám 10 hónapos.a főtt kukoricát a kezébe adtam és elmajszolgatta.Nincs tőle semmi baja:)
2011. szept. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Keksz recept: 2 ek. rama, 2-3 ek. cukor, 10 ek. kukoricaliszt, víz.

Én 2 csapott ek. barna cukrot teszek bele, és nagyobb adagot készítek.

A hozzátáplálást kényszerből 4 hósan kezdtük el. Nálunk ezért minden egy kicsit hamarabb "történt", mint ahogyan a táblázatokban le van írva.

Jó sütögetést!

2011. szept. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a receptet :) Esetleg ha vannak még ehhez hasonló receptjeit, azt is szívesen venném.

Nálunk is 5 hónapos kora után kellett kényszerből elkezdeni, nem akart hízni, viszont nőni nagyon nő :)

Nekünk is 4 hó után kellett volna elkezdenünk, de toltam, hátha kihúzzuk 6 hóig, de rá kellett jönnöm, hogy mégsem. Viszont mi elég lassan haladtunk, most kezdtek gyorsítani a tempón, mert még mindig nem hízik.

2011. szept. 5. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!