Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babával már lehet...

2 hónapos babával már lehet kóstoltatni gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
A gyerekorvos azt mondta, hogy már ehet répát, almát és sütőtököt. Nem korai ez még. Tápszeres a babám.
2011. aug. 31. 14:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Még nagyon-nagyon korai. Kislányom is tápszeres volt, én 3,5 hós korában adtam neki először kb 2 kávéskanálnyi almalevet, és olyan 4,5 hós korától eszegetett meg fél adagot. A gyomrát még nagyon megterhelné, nem képesek még ilyenkor megemészteni.
2011. aug. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
26%

Én úgy etetem, ahogy anyukám minket. Nem nagyon érdekel, hogy mit mond a doktornő, meg a védőnő. Mi is felnőttünk és semmi bajunk. Viszont a mai világban nagyon sok az ételallergiás gyerek lehet ezért, mert későn kap ilyen dolgokat. Na meg a tehéntej, hogy csak 1 éves korától adható. Én adom majd félévesen neki vagy hamarabb.

Amúgy meg egy olyan gyerekorvos mondta nekem aki 40 évig dolgozott gyerekorvosként, hogy nyugodtan kóstoltathatom 3 hónaposan már almalével, répalével, baracklével.

2011. aug. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Lehet, de minek?! Nincs még szüksége semmi ilyesmire, várj még vele 2-3 hónapot.
2011. aug. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Erre számítottam, most már tudom, hogy nem én gondoltam rosszul.
2011. szept. 1. 10:10
 15/18 anonim válasza:
67%

Szia!

Az én babám is tápszeres, a védőnő tanácsára már 8 hetes korától adok gyümölcsöt. Az almával kezdtem, 3-4 napig azt kapott két étkezés között,napi egyszer.Utána jött az őszibarack, most a banánnál tartunk. A gyerekorvos tanácsára már sárgarépalevet is adhatok neki, hetente csak kétszer, nehogy besárguljon tőle.Szóval semmi baja nem lesz tőle.


11 hetes kislány anyukája

2011. szept. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
45%
Kedves utolsó! Ugye, nem mondod komolyan? 8 hetesen? És még másnak is ajánlod, hogy kezdje el nyugodtan? Szerinted az komolyan jó a kis pici gyomrának? Nem véletlen mondják a 4-6 hónapot! Miért kell siettetni a dolgokat? Attól több lesz a gyerek?
2011. szept. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
62%
Egyetertek, en a 4 honappal sem vagyok kiegyezve, de ez tenyleg nagyon korai, sot! Nem hiszem el, hogy ez igaz...
2011. szept. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
45%
Én sem hiszem el, hogy van olyan anyuka, aki természetesnek veszi ezt! Én 4 hónaposan kezdtem gyümivel, akkor még az enyémnek a kis hasa nem bírta a sütőtököt, fáj tőle a poci! Pedig az a 3.-ik volt, amit kipróbáltunk az alma és a barack után! Úgyhogy én nem hiszem el, hogy egy 8 hetes baba pocija fel van készülve a hozzátáplálásra! Nekem sokan még a 4 hónapot is korainak mondták!
2011. szept. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!