Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig frissen főztök a...

Mindig frissen főztök a babának főzeléket, vagy hűtőbe/mélyhűtőbe is tesztek belőle?

Figyelt kérdés
Még csak most kezdek el főzeléket készíteni a kisfiamnak, és érdekelne, hogy minden nap érdemes frissen főzni, vagy el lehet rakni belőle? Ha egyszerre többet főztök, akkor meddig áll el hűtőben vagy mélyhűtőben?
2011. aug. 30. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Még én is nemrég kezdtem a hozzátáplálást, de úgy olvastam, s mikor nekem is válaszoltak a kérdésemre, azt írták, hogy sokan egy hétre valót lefőznek, s azt lefagyasztják. Sajnos nekünk kicsi a fagyasztónk, s azt is felesszük apóssal. szóval egy fél kis rekesz a miénk a hűtő feletti részen.


Én úgy csinálom, hogy amit főztem, mivel egyszerre keveseket eszik, a felét még azelőtt mielőtt odaadom a babámnak, beteszem a hűtőbe aventes pohárban, s azt adom oda neki másnap. Hűtőben azt tudom, hogy egy napig állhat el, mielőtt oda adod a babának.

Amúgy én gondolkoztam azon, ha nagy is lenne a mélyhűtőnk, akkor is nyersen tennék el zöldségeket, gyümölcsöket, s frissen készítem el. Mi se szoktunk fagyasztott ételt enni, s akkor a babám miért egye.

De ez csak az én véleményem.

Amúgy én is még csak burgonyát, répát adtam a kicsinek, s most veszettem be a sütőtököt.

2011. aug. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hűtőben 1 napig tárolom a fagyóban akár 1 hónapig is

van úgy h egy heti adagot elkészítek fagyasztom és ha kell akkor felengedem melegítem

2011. aug. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem elég kicsi a fagyasztóm,ezért két naponta főzöm neki a zöldséget,így egyik nap frissen,eszi,másnap még bőven jó a hűtőből,a husit,pedig nagyobb adagban főzöm,és turmixolva jégkockatartóban fagyasztom le,így mindig csak egy kockát kell elővennem a főzelékbe.
2011. aug. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Általában úgy főzök, hogy 2 adag legyen, és így a második adag a hűtőben eláll másnapig. A fagyasztóba nem teszek semmit, mert a lányom nem eszi meg a kiolvasztott kaját.
2011. aug. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

En rengeteget fagyasztottam neki. Egyszerre meghamoztam es kimagoztam 1 Kg almat meg kortet, felkockaztam es kulon megparoltam majd leturmixoltam. Kis muanyag dobozkakba raktam igy nem kellett minden nap fozocskeznem csak elokaptam es megmelegitettem. Barackot is paroltam meg es szilvat is es lefagyasztottam. Kombinaltam is oket. Az almahoz egy nagyon pici cukrot tettem mert maskent savanyu volt. fagyasztottam edesburgonyat meg parolt repa puret is.

Csinaltam otthon keszitett paradicsomszoszt sajtal: paradicsomot leforraztam meghamoztam es kimagoztam, pici vajban megparoltam megszort bazsalikommal. Mikor keszen volt es jo paradicsomszosz allaga lett, tettem bele reszelt sajtot. Kulom paroltam meg repat es karfiolt, ezeket letrumixoltam es belekevertem ebbe a sajtos paradicsomos szoszba. Lefgyasztottam es tort krumpli tetejere ontottem, neha husit is tettem bele. Azert irtam le mert ez volt a kisfiam kedvence. :)

2011. aug. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16:07-es vagyok. Én is tettem jégkocka tartóba húst. Mondanom sem kell, amibe beletettem, azt már nem ette meg a lányom. Így most szégyenszemre a Müllerben veszek Bebivitás kicsi üveges csirke húst. Az pont 2 evésre elég, bármilyen főzelékbe bele lehet tenni.
2011. aug. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok hasznos tippet!!!
2011. aug. 30. 16:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!