Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az hogy csak 6 hónapos...

Igaz az hogy csak 6 hónapos korig fizeti a TB az anyatejet és 5-6- hónaposan már nem 800 ml-t hanem kevesebbet?

Figyelt kérdés
Eddig úgy volt h 8 hónapos korig napi 800 ml. Ma voltam a dokinál és az mondta hogy változott.
2011. aug. 29. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:

A szolgáltatás biztosításának határai:


200/2002. (IX. 14.) Korm. rendelet a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény végrehajtásáról szóló 217/1997. (XII. 1.) Korm. rendelet módosításáról


1. § (1) A kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény végrehajtásáról szóló 217/1997. (XII. 1.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 5. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) A csecsemő 8 hónapos koráig az egészségügyi, szociális és családügyi miniszter rendeletében meghatározott esetekben fekvőbeteg-gyógyintézeti ellátása során, továbbá járóbeteg-szakellátása során a gyermekgyógyász szakorvos, illetve házi (gyermek) orvos rendelése alapján jogosult térítésmentesen anyatej ellátásra.''


Ez a rendelet 2002. szeptember 15-én lépett hatályba.

Egy-egy csecsemő számára maximum annyi anyatej adható ki amennyit az orvos felírt. Mivel azonban a kiadható anyatej mennyisége mindig a készlettől, tehát az anyatejadó anyák által leadott anyatej mennyiségétől függ, ezért nem garantálható minden esetben, hogy azt a mennyiséget ki tudjuk adni, de az is előfordulhat, hogy több anyatej is lenne, ha szükséges, mint amennyi fel van írva.

2011. aug. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én anyatej-leadó vagyok és úgy tudom, hogy 6 hós koráig napi 500ml-t fizet a TB.

2011. aug. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az első amit írt az eddig volt 2 éve a kislányommal is anyatej leadó voltam akkor 8 hónapos korig napi 800 ml volt a mennyiség. Most a kisfiammal is leadó vagyok, most eddig 800 ml-t adtam le a tb el is számolta, ahogy írtam a héten szólt a házi orvos hogy változás van. Akkor ezek szerint ahogy a második írta 500 ml-re csökkentették naponta.
2011. szept. 1. 08:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!