Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen illata van egy újszülöt...

Milyen illata van egy újszülöttnek?

Figyelt kérdés
Ezer éve nem találkoztam kisbabákkal, de újszülöttel még az életben soha. Felmerült bennem a kérdés, hogy amikor előbújik a pici, akkor milyen illata/szaga lehet és milyen 1-2 nap után? Lehet egyáltalán valamihez hasonlítani? Tudom, hogy hülye kérdés, de tényleg csak úgy eszembe jutott.:)
2011. aug. 26. 20:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

Lehet, hogy egyedi eset, de én vér szagot éreztem rajta, még 2-3 nap múlva is (pedig fürdették rendesen).

Kíváncsi vagyok, hogy milyen válaszok jönnek! :)

2011. aug. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Dehogy hülye kérdés, nagyon is jó! Nem igazán tudnám megfogalmazni. Kicsit édeskés, meleg, párás. Olyan illat, amiről tudod, hogy a te részed, hozzád tartozik, belőled van.
2011. aug. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Én a baba fürdető illatát éreztem rajta, nagyon kellemes volt. :)
2011. aug. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A 2. válaszoló de édesen fogalmazott!:D

1. válaszoló: Nem lehet, hogy a szülés után az orrodban maradt a vérszag?:) Nekem is szokott olyan lenni néhány dologgal és aztán mindenhol csak azt érzem.:S

Én is kíváncsi vagyok, hogy mások még hogy tudják ezt megfogalmazni.:) Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. aug. 26. 20:39
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát olyan kis véres, vizes, nedves illata volt. Aztán ehhez vegyült a kórházi pólya szaga is. :) Nem tudom megfogalmazni igazán, de a mai napig itt van az orromban az a furcsa egyedülálló illat. :)
2011. aug. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
1 vagyok. Szülés közben nem éreztem a vér szagot. Kisfiam fején igen!
2011. aug. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Érdekes!:) Már alig várom, hogy én is érezhessek ilyet!:)
2011. aug. 26. 20:50
 8/15 anonim ***** válasza:
Én nem éreztem vérszagot vagy ilyesmit. Amikor visszahozták megfürdetve, akkor annyira jó kis illata volt, nekem olyan édeskés (már írták), friss, üde valami ilyesmi. Sajnos csak kb. 1 hónapig éreztem ezt a fajta babaillatot. Aztán már csak a fürdető illatát. Megszokta az orrom, de akik jöttek hozzánk még 6 hónapos korában is mondták, hogy milyen jó babaillat van nálunk:-)
2011. aug. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a 2. válaszoló nagyon jólérzékelhetően, pontosan, szépen fogalmazta meg, igaza van!
2011. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%
Lehet én selejt vagyok, de ott abban a pillanatban lehet éreztem dolgokat de maradandó nyomot semmi nem hagyott, még a babám illata sem. Örültem hogy végeztem és már a kezemben foghattam. Inkább kérdések voltak bennem félelem és tanácstalanság hogy mi vár ránk, nem az illatok foglalkoztattak.
2011. aug. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!