Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért szülés után alakultak...

Miért szülés után alakultak ki a striák?

Figyelt kérdés
Terhességem alatt nem voltak striáim és ahogy megszültem, észrevettem, hogy hátul a fenekemen és elől a combomon kijöttek. Miért? Miért pont terhesség után? Elmúlnak valaha?
2011. aug. 25. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:

A hasamon nem volt, de a szülés után a combom tele lett velük. :(

Most 6 hónapos a kislányom, már halványabbak szerencsére. Szóval elmúlik, de idő kérdése.

2011. aug. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt, pluszban jött a narancsbőr is, előtte nem volt, szülés után meg dögivel.
2011. aug. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem valami olyan lehet, hogy a szövetek meglazulnak, vagy mi a szülés miatt. Nekem a térdem fáj a szülés után és a lábamujján is a köröm mintha benőtt volna fájt, előtte soha és nehezebb sem lettem. Remélem valamennyire értitek mire gondolok. Nekem még a combomon hajszálviszerek alakultak ki a szülés után, de szinte mind eltűnt azóta. Eléggé megdöbbentem a látványtól.
2011. aug. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Én is így jártam mint te. Sokat gondolkodtam, hogy miért ilyenkor alakult ki, és arra jutottam, hogy vitaminhiány! Terhesség alatt vègig szedtem vitamint, ès nagyon odafigyeltek a táplálkozásra, nem is volt baj. Aztán szülés utàn abbahagytam a vitamin szedését, ès a kajára se figyeltem oda! Márpedig a szoptatás alatt rengeteg vitamint választ mi a szervezet a tejbe, így az anyának kevés marad.

Szerintem ettől reped ki az amúgyis megviselt bőr.

Én újra elkezdtem szedni a terhesvitamint, és lám nem teperték tovább!

Persze ez részben csak elmélet, lehet, hogy amúgyis megállt volna.

2011. aug. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak szimplán a hirtelen súlynövekedés és csökkenés miatt van! Azért olyankor mennek fel kilók az emberre, még ha akkor nem is lesz csíkos, de miután megszületik a baba, akkor is megy le egy csomó kiló, plusz általában a szoptatás alatt is fogy az ember.. ez meg megterheli a bőrt. Nekem is ez volt, a hasamon egy darab csík sem lett, de a fenekemen, meg a combomon belül lett egy pár csík. Már szerencsére kifakult..de sajna sosem tűnik el! :-( Mindegy, én nem is foglalkozom vele.
2011. aug. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

21:13-as vagyok, ezt találtam, amire én gondolok:


•A kötőszövetek megnyúlnak, lazulnak, vizet raktároznak el. A bőr tágul, húzódik, majd megjelennek a terhességi csíkok, a striák. Ezek a feszülés irányára merőleges csíkok kezdetben lilás színűek, majd később, fehér, kissé gyöngyházfényű elváltozások lesznek belőlük.

A bőr jelez: zsír- és víztartalmú készítményekre van szüksége annak érdekében, hogy rugalmas és feszes maradjon. A növényi olajok növelik a bőr ellenálló képességét és megóvják a szöveteket. A 3. hónaptól ajánlatos a speciális megelőző testápolás. A hangsúly a mell, a has és a felső combok rendszeres krémezésén van. Mivel terhességi csíkok a szülés után is keletkezhetnek, a speciális krém használatát a szoptatás első heteiben is érdemes használni


[link]


Szóval én magamnál is erre gondoltam, hogy a szülés után ezért voltak a már említett panaszaim, de bő félév alatt rendeződött. Én a szülés után nemigazán kentem a hasam, de 1,5 év után a bőröm állaga a régi lett, csak egy kis zsírpárna maradt meg.

2011. aug. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!