Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell helyesen reagálni a...

Hogy kell helyesen reagálni a baba szeparációs sírására?

Figyelt kérdés
Fiam 9 hónapos és 1 hete sír, ha kimegyek a szobából. Ilyenkor próbálom szavakkal megnyugtatni, hogy semmi baj, csak kiviszem a tányért,vagy csak elmosogatok és megyek vissza hozzád játszani, de nem nyugszik meg. Mi a helyes ilyenkor? Hagyni sírni (bár ez számomra szívszorító), vagy állandóan vele lenni, mindenhova magammal vinni? Köszönöm a válaszokat!!!
2009. ápr. 17. 10:55
 1/2 anonim ***** válasza:
próbáld meg hogy mielött kimész a szobából, egy nagyon érdekes játékot adsz neki...pl ami zenél, meg színes...tereld el a figyelmét...talán bejön:)
2009. ápr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Enyém nyolc hónapos múlt, lehet, nem a nagykönyv szerint járok el, de én biztatom rá, hogy jöjjön utánam, ne féljen, nem szökök el. Mindig beszélek hozzá, ha elhagyom a szobát, ha nagyon sír, akkor visszamegyek, elmagyarázom, hová és miért megyek, ha akar, kövessen. mindig utánam mászik... Ha teregetek, a lábam körül mászkál és a mosógép ajtaját nyitja-csukja. Ha a vécén ülök, az ajtót hajtogatja. Ha főzök, akkor adok neki műanyag tálakat, befőttes üveg tetejét, hogy azzal játsszon.

Szóval a válaszom az, hogy nem tudom, helyes-e vagy sem, de nekünk ez válik be, a gyerek pedig nagyobb magabiztossággal közlekedik a lakásban. Azt még nem tudom, ez nekünk jó-e, vagy rossz... :)))

2009. ápr. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!