Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha egy 2 hónapos baba...

Baj, ha egy 2 hónapos baba nap közben alig alszik?

Figyelt kérdés
Este csak egyszer kel fel szopizni, aztán alszik is, de napközben rekord, ha 3-4 órát alszik. Van olyan, hogy reggeltől estig fent van. Eddig a szabad levegőn elaludt, pár napja már ez sem jön be, ott sem alszik, csak nézelődik...
2008. márc. 7. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem nyűgösködik, akkor valószínűleg elég neki ennyi alvás.
2008. márc. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Nekem is 2 hónapos a babám, nálunk bevált a napirend kialakítása, evés után egy kis "játék", majd ha észreveszem az álmosság jeleit, és berakom a kiságyba, hamar - pici simogatással - elalszik. Nyugodtabb, mióta ezt megszokta, már tudja mi következik, ha behúzom a sötétítő függönyt, picit felveszem, már akkor fúrja belém a kis buksiját.

Nekünk a cumi is segített, bár először féltem tőle, sokan nem ajánlják, de nálunk nem okozott gondot a szopinál, és csak alváshoz használjuk, sokkal könnyebben elalszik. A harmadik összetevő pedig a bebugyolálás, szintén ajánlom, így nem riad fel a saját önkéntelen mozgásaira.

2008. márc. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, az elsötétítést és a cumit én is alkalmaztam, de a "bebugyolálást" még nem próbáltam, mert ő mindig a feje mellé teszi a kezecskéit és nem gondoltam, hogy eltűri, ha másképp kell aludni. De most kipróbáltam és 2 perc után szunyókált minden ellenkezés nélkül. :-)Azóta is alszik..., ezer köszönet!!!:-)
2008. márc. 9. 09:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!