Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismedencébe kb milyen hőfokú...

Tóth Bernadett2 kérdése:

Kismedencébe kb milyen hőfokú vizet raktok ilyen melegben?

Figyelt kérdés
Illetve a fürdővíz is lehet langyosabb ilyen melegben? Eddig 38 fokosra csináltam kb a vizet. 7 hós a fiam.
2011. aug. 24. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen melegben bőven elég a 30 fok körüli víz.
2011. aug. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A babaúszáson 33-34 °C-os vízben úsznak a picik. Én is ilyen vizet csináltam a fiamnak a kertben, amíg baba volt. Főleg most, a nagy melegben nem is jó, ha fürdővíz hőfokú medencében pancsolnak a kicsik.


Az enyém már 3 múlt, mostanában gyakran 25-28 °C-os vizet kap, és szereti. :)

2011. aug. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

38 fok, jesszus, a fiam még újszülöttként sem fürdött ilyen meleg vízben!

20 hónapos, max. 30 fokos volt az esti fürdővíz, nagyon élvezte.

Déli alvás előtt is beállítottam a hűvös zuhany alá, és aludt 4 órát utána!

2011. aug. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is fürdővíz meleget viszek ki neki, úgyis lehül viszonylag gyorsan. Én a fürdő vizet 37 fokosra szoktam neki engedni.
2011. aug. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
van vízhőmérőm, ott van bejelölve milyen hőmérsékletű víz jó a babának. Megnéztem, nem 38 fok, hanem 36-37. De most a meleg miatt akkor hidegebbre engedem. Köszi a válaszokat!
2011. aug. 25. 08:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a hőmérőn három fajta kalibrálás van: hideg (pingvinnel jelzik, és azt mutatja, hogy az nem jó a babának, csak a pingvineknek :D), pancsolós víz (napocskával jelzik, kb. 30-34 °C-nál, azt jelenti, hogy nyáron ez a megfelelő hőfok strandolásnál), és fürdővíz (kádban ülő babával jelzik, 36-38 °C-nál, azt jelenti, hogy fürdetni ebben kell).
2011. aug. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Most majdnem mindegy, kis idővel beáll a kinti hőre, kb. 35-38 fokra. :)
2011. aug. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!