Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg igaz, hogy a bölcsis...

Tényleg igaz, hogy a bölcsis gyerekek előbb megtanulnak beszélni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 13 hónapos, még nem mond szavakat, csak szótagokat, hablatyolás féléket.

Kis unokatestvére külföldön él, bölcsibe jár 1 éves kora óta. Most 19 hónapos, és már 3 nyelven mond értelmes szavakat.


Anyum szerint azok a gyerekek, akik közösségbe járnak előbb tanulnak meg beszélni.

Én mégis úgy érzem, bennem van a hiba, hogy kisfiam még nem mond egy értelmes szót sem. Sem anya, apa, pápá, semmit:(

Mutogat, és közben szótagokat mond, általában KE, GE... megérteni mindent megért, de beszélni nem beszél még:(

Nagynéném szerint én vagyok béna, mert minden gyerek azt csinálja,amit tanítanak neki:(


2009. ápr. 16. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, eleve más az, amikor valaki olyan környezetben él, hogy x nyelven meg tud tanulni. Ha külföldön élnétek, akkor talán érdemes lenne ezt a lehetőséget kihasználni, de így felesleges siettetni a dolgokat, hisz úgyis beszélni fog. Nem szabad erőltetni. A nagynénid nagy hülyeséget mondott, ugyanis minden gyerek más korban kezd járni, beszélni stb. 13 hónapos a fiad...van, akiknek csak 2 éves kor előtt kezd el konkrétan beszélni a gyerek és akkor mi van? Ettől nem butább. Mindenkinek más a fejlődési üteme. És én 13 hónaposat 19 hónapossal nem hasonlítanék össze, mert ebben a korban még 1-2 hónap is rengeteget számít. Tudod, mikor adnám be ilyen indokkal bölcsibe a gyereket. Az a jó, ha addig tudsz vele lenni, amíg csak tudsz. Óviba már jó, ha megy, de ha nem muszáj, ne add be bölcsibe. Beszélsz otthon hozzá? Ha igen, akkor nincs szükség semmi másra.
2009. ápr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem béna vagy, hanem az anyukája, így előbb tudod, h' mit akar, mint ő maga. Ezért nincs rákényszerülve a beszédre, mert a mutogatás és a szótagok bőven biztosítják, h' megértsd. A bölcsiben viszont kénytelen egy gyerek megértetni magát a többiekkel, ezért gyorsabban fejlődik a beszédkészsége. Ennyi az egész. Vidd játszótérre, játszóházba, babaklubba stb. Már ebben a korban is óriási szerepe van a kortársak utánozásának (nemcsak kamaszkorban:)), tehát, ha más babáktól is lát, hall ilyen dolgokat, akkor eltanulja tőlük. Egyébként pedig a gyerekek összehasonlítása alapvetően butaság, főleg fél év korkülönbséggel. Kár, h' ezt a nagynénéd nem tudja.
2009. ápr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy béna, ostobák.

Szóval a kisfiúk nagyon ráérősek az én nagyobbik fiam két évesen kezdett el egy-két szót mondani. Mindent megértett, megcsinált, csak nem igazán beszélt. Két és fél évesen került bölcsibe, és a közösség valóban jót tett neki, elkezdett gyarapodni a szókincse. Viszont nagyon szégyenlős volt, ha kérdezték akkor nem szólt egy szót sem. 3 és fél éves korára választékosan beszélt, igazi dumagép lett, 5 éves korára az összes betűt tökéletesen kiejtette, még a nehéz és pörgetős R betűt is, számol, és képekről, újságból másolja a betűket és a számokat.

Nem kell kétségbeesned, ha rendszerint teszed a dolgodat és mindig beszélsz a fiadhoz akkor nem lesz semmi baj. Nézegessetek könyveket, mesélj neki és ne erőltess semmit. Minden jön majd magától.


Az a csöppség aki már egy évesen bölcsibe kényszerül és nélkülözi az anyukáját semmivel nem gazdagabb.


Biztosan nagyon jó édesanya vagy, légy csak türelmes és halgass a szívedre élvezd a babáddal töltött időt.


Kétgyermekes anyuka

2009. ápr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis biztatás, remélem: párom három évesen egy árva értelmes szót nem mondott. Szegény anyósom - akinek szintén mindenki azt mondta, ő a hibás - rohant is vele mindenféle vizsgálatra. Erre a pszichológusok megállapították, hogy 1 évvel érettebb a koránál. Ma három diplomája van...

Egyébként a Spock könyvben olvastam, hogy sok átlagon felüli képességű kisgyerek tanul meg extrém későn beszélni. Szerintem lehet benne valami.

2009. ápr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Einstein ha jól tudom 6 éves koráig nem beszélt:-))nincs elkésve a kisfiad nyugodj meg
2009. ápr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, rosszul írtam...

A kis unokatesó már 13 hósan is mondott 1-2 szót egy nyelven. Most 19 hósan pedig 3 nyelven egyre többet.

2009. ápr. 16. 22:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem azon múlik, hogy jár-e bölcsibe vagy sem. A hugimmal, mindketten jártunk bölcsibe, én egy éves koromtól mondtam szavakat, majd mondatokat, a hugim, meg elmúlt 2,5 éves is, amire elkezdett szavakat mondani. Minden gyerkőcnek más a tempója. A másik meg, hogy otthon vagy a gyerkőcöddel, ismered minden gondolatát, így szinte nincs is szüksége arra, hogy kimondja a szót, mert te már ugrottál is és megcsináltad, vagy odaadtad neki, amit szeretett volna. Mindegy, a lényeg, hogy NEM VAGY BÉNA:)
2009. ápr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad így összehasonlítgatni a gyerekeket/embereket. Azt meg ne várd, hogy a fiad majd 3 nyelven beszéljen, ha körülötte egy nyelvet beszélnek. Attól, hogy egyik gyerek előbb kezdi, a másik nem feltétlen kezdi ugyanakkor. Hozzátenném, hogy az unokaöcsi elég ritka eset, mert a többnyelvű családokban a gyerekek ált. később kezdenek el beszélni. Nagyon rossz neked, hogy olyan emberek vesznek körül, akik a te gyerekedet máséhoz hasonlítják. Ha nem akarsz kikészülni, akkor nem fogsz rájuk figyelni.
2009. ápr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!