Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet kimenni sétálni...

Mikortól lehet kimenni sétálni? 2 hetes a babám

Figyelt kérdés

Védőnőm nem mondott semmit, csak annyit fűzött hozzá, jobb lenne, ha a 6 hetes kontrollra nem vinném magammal. Azt még megemlítette, hogy 10 napos korától kivihetem egy-egy negyedórára a szabadba.

Sétálni mikor mehetünk?

Tényleg ne vigyem magammal a 6 hetes kontrollra? De akkor hova tegyem? Bár időpontot kérek, de így is volt úgy hogy majd egy órát kellet várnom, a vizsgálat plusz az utazás, így 2-2,5 óra. Addig hagyjam egyedül a kiságyában?


2011. aug. 17. 08:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mostantól nyugodtan, már rég kimehettetek volna.
2011. aug. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Én már az elsö napról vittem öket, miután hazamentünk. Az eszembe sem jutott, hogy EGYEDÜL hagyjam több órára a lakásban - ez életveszélyes!!!!
2011. aug. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hogy gondoltad, hogy hagyd egyedül a kiságyában???? Ugye nem felügyelet nélkül gondoltad???

Amúgy visszatérve a fő kérdésre: viheted, akár ma is levegőzni, jó idő van. Az én lányom februári, 1 hetesen már a teraszon ácsorogtam vele 10 perceket, 2 hetesen már bőven sétáltunk vele. Jót tesz neki a levegő. Ha még nem voltatok kint, akkor vidd ki 10-15 percre. Nem írtad, hogy kertes ház, vagy tömb? Mert ha kertes, akkor kézben vidd ki kicsit az udvarra.

Ha tömb, akkor is leviheted kézben, de ha macerás, akkor tedd hordozóba, és úgy vidd le.

2011. aug. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én nem gondoltam sehogy. A védőnőm gondolta (szerintem), hogy majd én jól elmegyek a dokihoz, ő meg egyedül marad, hiszen ő is tudja, hogy nincs kire bíznom. Párom visz be kocsival, ő nem tud vele maradni. Nagymamák nincsenek, nagyapára pedig nem bízhatom, hisz hozzá se mer érni, mert fél, hogy elejti vagy történik vele valami.

Kertes házban lakunk. Pár napja kivittem már negyed órára, de tegnap és azelőtt nagy szél volt, így nem mertem.

2011. aug. 17. 08:18
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondoljátok,hogy komolyan írta?Úristen........



Elviheted,miért ne vihetnéd?Ha csak nem vigyáz rá addig a védőnő.

2011. aug. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

8:13-mas vagyok. Az én dokim pl. kimondottan kérte, hogy vigyem a 6 hetes kontrollra a babát, mert kíváncsi rá.

Jött a férjem is, megmutatta a megvizsgált a doki.

"Vigyázzon rá a védőnő!" -ez tetszik! :D

2011. aug. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ha már levegőzött eddig is, akkor nyugodtan mehettek sétálni! lényegi különbség nincs a 2 közt.


természetes, hogy ha nincs kire bíznod, akkor vidd magaddal. gondolom, azért nem javasolta a védőnő, mert a rendelőben, avgy az úton túl sok bacinak lesz kitéve. de ha nincs más megoldás, akkor ez van. én egyébként fél útig vittem magammal, mert ott lakik egy barátnőm, akire rábíztam addig.


de gondold át, barátnőid közül senki se tudna segíteni? vagy unokatesód? vagy egy kedves szomszéd néni?

2011. aug. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia.Kisfiam is nyári,mi is mentünk ilyenkor már rég sétálni,védőnőhöz méreckedni.6 hetes kontrollra mi is hárman mentünk.Vittük a babakocsit,míg én bent voltam,apával sétáltak egyet.Szerintem ez volt a legjobb megoldás,apa meg imádta,hogy nem kell bent várakozniuk:)
2011. aug. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nincsen kedves szomszédnéni. Itt az öregek vagy isznak vagy utálják a fiatalokat, egyikre sem bíznám rá, de egyik sem vállalná. A barátnők pedig dolgoznak, és bennük sem bízom ennyire.
2011. aug. 17. 09:57
 10/12 anonim ***** válasza:

A 6 hetes kontrollt mi úgy oldottuk meg, hogy a férjem elvitt kocsival, a parkolóban megszoptattam a babát, aztán amíg én bent voltam a rendelőben, ő kint sétált vele. Szerintem is úgy értette a védőnő, hogy a rendelőbe ne vidd fel, de ha mégis úgy alakul, akkor sem lesz semmi, a nőgyógyászati váróban nem a fertőzők ülnek.

És persze, vidd sétálni nyugodtan, csak ne a nagy melegben. Először kb. 10 percre, aztán minden nap növelve az időt.

2011. aug. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!