Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam 9 hónapos, még...

A kisfiam 9 hónapos, még naponta többször szopik. Még ezért nem jött meg a mensim. Terveznénk a 2. gyereket, de a szopi miatt nem lehet?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:

A szoptatás nem akadálya terhességnek, a barátnőm folyamatosan majdnem 4 évig szoptatott :-) egymás után jöttek a babók..

próbálkozzatok, ha nem szedsz gyógyszert teherbe eshetsz, attól függ milyen a szervezeted...

Sajnos én nem szoptatok már 1 hónapja,a lányom 10 hónapos. Szeretnénk tesót, de eddig se mensi, se terhesség... :-(

Nektek sok sikert!!!

2011. aug. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

igen, attól nem jön.

de állítólag lehet úgy is teherbe esni, ha nem menstruál az ember (védőnőm mondta).


nálam is ez volt 11 hótól elkezdtem leépíteni a szopikat, mert már kistesót szeretnénk. akkor jött meg, amikor már csak napi 1x szoptattam, ez több mint 1 évnél volt.

2011. aug. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hogy építetted le a szopikat? A kisfiam szinte köveleti. Ezért nem tudom csökkenteni nála.
2011. aug. 15. 12:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi a fősulin tanultunk egy évig szülészet-nőgyógyászatot.Szoptatás alatt vérzés általában nincs, vagy elvétve, de peteérés lehet, ezért a szopit nem ajánlják fogamzásgátlásra.De azt tudd, hogy a szoptatás miatt még nem állt vissza a normál ciklusod, szóval lényegesen kisebb az esélye egy újabb terhességnek.Néha előfordul egy véletlen peteérés, de ez is ritka.Ha nem esel teherbe, valószínűleg azért, mert szoptatsz.A tejtermelést serkentő hormon megakadályozhatja a tüszőérést.A barátnőm fél éve nem szoptat, most egy éves kisfia, hónapok óta próbálkoznak, de nem akar jönni a tesó.Néha előfordult nála tejcsepegés, ezért az orvosa nézett nála prolaktin hormon szintet, mert ha az magas (nálad magas, mert szoptatsz) kicsi az esélye, hogy megfogan.Próbáld meg, hogy lefejed, és üvegből adod, ha elfogadja.Így csökkenni fog a tej mennyisége, és előbb-utóbb elapad.Vagy vársz.Döntsd el, hogy a kisfiad szoptatása, vagy a kis tesó érkezése a fontosabb.
2011. aug. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

úgy építettük le a szopikat, hogy 10 hósan elkezdtem előbb etetni, utána szoptatni. aztán 1 étkezés után már nem volt szopi, aztán 2 után nem...

lányomnak nem volt gondja vele. ő nagyon szeret enni is. neki mindegy, csak kaja legyen.

2011. aug. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ja, és az alvás előtti szopit néha hamarabbra hoztam (szopi, vacsi, fürdés, alvás), és azzal sem volt gondja, így azt is elhagyhatjuk.
2011. aug. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!