Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit nő illetve hízik...

Mennyit nő illetve hízik átlagosan havonta a kisbaba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Abban kérném a segítségeteket kedves anyukák, hogy írjátok már meg,mire lehet számítani a feltett kérdés alapján. Arról van ugyanis szó, hogy Október elejére várjuk a babánkat, de nagyon jó télikabát és téli holmi akció van. Sajnos nem tudom, hogy,ha pl.: veszek egy vastag kabátot, milyen méretben vásároljam meg?! A kérdés tehát: átlagosan mennyit nő illetve hízik egy baba?

Köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 14. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
ha átlag mérettel születik, akkor én 68-ast vennék neki, alá tudod öltöztetni és vélhetően még februárban is jó lesz rá
2011. aug. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia: Köszönöm a választ! Ha lesz időtök, írjatok már pár sort, hogy mégis milyen időközönként kell méretet váltani (átlagosan)! Köszönöm!
2011. aug. 14. 11:24
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem most 3 hónapos a babám.már kinölte a 62 es ruhákat.68-at hord. 62 cm 6,5 kg.3.5kg al született és 56 cm volt.
2011. aug. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nincs átlag, mindenki csak saját tapasztalatot tud megosztani. Íme a miénk

Fiú, szül: 3640 gr, 55 cm.

56-4 hét

62-4 hét

68-6 hét

74-3 hónap

80-3 hónap

86-4 hónap

92-5,5 hónap

Most 20 hónapos, 2-3 héten belül már 98-asat fog hordani, 87 cm és 14 kg.

2011. aug. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy nehéz azt is megállapítani mekkora lesz a baba. A mi lányunkra az utolsó ultrahangnál azt mondta az orvos, hogy 2600 gramm, tehát nem túl nagy darab, időre született és 2250 gramm lett, 48 centi, de én pl. 2700 grammal és 57 centivel születtem, rendesen vékony voltam, ezért baromi gyorsan híztam.

A mi lányunk egyébként születéskor 48 centi volt, de lehet hogy elmérték, és a hossz eleve nem teljesen mérhető 100 %-osra, mert nehézkes, aztán 1 hónaposan szintén 48-at mért a védőnő, 2 hónaposan 52, 3 hónaposan 56 centi volt, ha így nézzük akkor havonta kb. 4 centit nyúlt.

2011. aug. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:

[link]


Az első évben mi 3-4 havonta vettünk új ruhákat, az én lányom 51 centivel született és 28 centit nőtt egy év alatt, ez elég szép.

Tudtam, hogy nem lesz nagy baba, de spóroltam, úgyhogy 62-as ruhákat vettem rögtön. Kb. 3 hónapos korára nőtt teljesen beléjük.

A második évben lassult a dolog, de nem sokkal, mert ugye ami télen jó, az nyáron nem és fordítva...

Most 3,5 éves. Már tavaly is úgy voltunk, hogy ami tavasszal jó, az várhatóan még ősszel is jó lesz; de a téli-nyári még mindig nem mindegyik (pl. az overall biztosan nem, de a pólók igen, és a vékonynadrágok is egyre rövidebb nadrág fukciót kapnak). Illetve naciból mostmár hosszabbat veszek és felvarrom, mert nagyon magas lány.

Cipőt viszont minden évben újakat kell venni.

2011. aug. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:
Én sokat vettem régen Tescoban Cherokee-s ruhát, azok a méretek nálunk bejöttek. 0-3 hóssal indultunk (feb. vége), az kitartott a nyár elejéig, utána 3-6 hós nyáron és így tovább.
2011. aug. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!