Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én lányom van így...

Csak az én lányom van így lemaradva?

Figyelt kérdés

egyik nap a szemészeten voltunk és egy vele egy idős kislány folyékonyan beszélt énekelt mondókázott.

az én lányom csak a versek végét tanulja meg de azt se mindegyiket és a piál helyett is csak pipa-t mond.

23 hós


2011. aug. 12. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2éves de még csak pár hónapja kezdett el beszélni,egy két szót mond! Nem mondókázik még,nem beszél mondatokban. Viszont ő hamar felállt(6hónaposan),és 9hónaposan elindult!
2011. aug. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj!Az én kisfiam 20 hónapos múlt és mond vagy összevissza 10 szót!Gondolhatod én is megijedtem,de nem kell idegeskedni,minden gyerek másképp fejlődik!Türelem:))
2011. aug. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is írta, minden gyerek más. Az egyik ebben ügyes, a másik meg másban. Az enyém 22 hós múlt, mondatokban beszél, mondókázik, egész jó mozgású is, minden időben csinált, de az én szívfájdalmam meg a szobatisztaság, azzal nem állunk sehogy. :(((
2011. aug. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

mi se szobatisztaság

se beszéd


de gyorsan felált és rá pár nappal elindult azót a már imád csavarogni

2011. aug. 12. 14:11
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi az hogy "se beszéd" amikor azt írod megtanulja a versek végét. Hát akkor az mi ha nem beszéd? Aki nem beszél, az azt jelenti hogy egyáltalán egyetlen szót sem szól, nálatok nem így van.

És az mi hogy "piál helyett pipát mond" a piál szót tanítod neki? nem értem én ezt :(

az én kisfiam is 23 hónapos egész nap dumál, de a felét max én értem, még apja sem ,pl indul helyett idun, meg rengeteg ilyen van, de ez nem baj, teljesen természetes, most tanul beszélni, majd megtanulja a helyes beszédet, nem kell javítgatni!!!

2011. aug. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolóval annyiban nem értek egyet,hogy szerintem igenis ki kell javítani,ha valamit nem jól mond a gyerek,mert akkor a jót tanulja meg.

Egyébként mindenkinek igaza van szerintem,nem kell aggódnod,nálunk a kisfiam 31 hónapos korában 18 hónapos szinten volt,alig mondott pár szót.

Fejlesztőbe kerültünk és ott 5 hónap alatt megtanult folyékonyan beszélni...

2011. aug. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

pipál helyett pipá-t mond


nem úgy értem hogy se beszéd de nem lehet nagyon érteni mit mond csak gagyarászik néhány szó ami érthető

2011. aug. 12. 17:57
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Egyáltalán nincs lemaradva.

Minden gyerek a saját tempójában fejlődik

Az én fiam is korán kezdett beszélni, 1,5 éves kora után picivel mondókázott ő is, persze nem tökéletesen, de értettük mit mond. Most 2 éves és folyékonyan beszél, de nem ragoz helyesen.

Szomszéd kisfiú 3 éves koráig "Ő"-zött... mindenre azt mondta ööö meg eeee, aztán egyszer csak folyékonyan kezdett beszélni, helyesen ragozva. Ilyen is van.


Egyébként pedig én is azt mondom, ha valamit helytelenül mond, azt ki kell javítani (legalábbis én ezt teszem).

Egyik ismerősöméknél az autót "dudu"-nak hívta a kisfiú. Anyuka és apuka is ezt mondogatta, megyünk a duduval.... A kisfiú lassan 3 éves és még mindig dudunak hívja az autót. De a szülők is! _:(

2011. aug. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

14.24-es vagyok

Nem én találtam ki hogy nem kell javítgatni a hibás beszédet, hanem a Vekerdy mondta:


"És végül: ne javítgassuk!

Ezt annyira fontosnak tartja a program, hogy az úgynevezett nagycsoportosoknál, akik már az iskolára készülnek – akkor még nem voltak vegyes életkorú

csoportok –, megismétli: most se javítgassuk a gyerek beszédét, jóllehet már

iskolába készül.

Ha valamit rosszul mond, ismételjük el helyesen, de ne önmagában, mert az

javítgatás, hanem egy újabb gondolathoz, mondathoz kapcsolva. Amiből a gyerek azt érzi: jót mondott, amiről az óvó néninek is eszébe jutott valami, és tovább fűzte a gondolatát.

A javítgatás, a leintés, a türelmetlenség, az oldott és derűs légkör hiánya, iskolás tanítgatás, oktatás, a spontán utánzás lehetővé tétele helyett, mind-mind

csökkentik az endorfinszintet, és ezzel visszafogják a fejlődést.

A beszélni tanítgatott – a beszédjében „fejlesztett” – gyerek általában később fog beszélni és rosszabbul és

még szerencse, ha dadogni nem fog. Három éven belül nyugodtan megvárhatjuk. amíg a gyerek magától megszólal – és ebben is nagyok az egyéni eltérések,

és a lányok általában előbb beszélnek, mint a fiúk – ha látjuk, hogy a gyerek

egyre többet megért és reagál is rá a maga módján, a maga egy-két szavával,

csak éppen „rendesen beszélni nem hajlandó”. A korán, egyéves koruk körül –

vagy netán előbb megszólalók egy-két szót mondanak csak, és többnyire azt is

csak az anyjuk érti. A hároméves koruk körül beszélni kezdők úgyszólván rögtön mondatokban beszélnek.A gyerekeknek ezek az érlelődési folyamatai belső törvényszerűségeket kö-

vetnek. Ezeket nem szabad megzavarni. felesleges – és gyakran káros – siettetéssel."

2011. aug. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Érdekes, amit írtál kedves utolsó.


Előtted író vagyok, aki javítgatja a fiát, ha nem jól mond valamit. Nem gondoltam, hogy pont ettől lesz hátráltatva.

Pl nekem is nagyot lendített a nyelvtudásomon, mikor külföldön dolgoztam, és volt valaki, aki mindig kijavított mit hogyan mondjak.

Tudom nagy a különbség, a fiam 2 éves, én akkor 18 voltam. De azt hittem ezzel teszek jót, agy tanulja majd meg helyesen.


Persze ne olyan javításokra gondoljatok, hogy lekiabálom a haját, ha rosszul mondja.

Példa:

Én: Kérsz kakaót?

Fiam: Kérsz!

Én: Úgy mondjuk kérek. Hogy mondod szépen?

Fiam: Kérek kakaót.


De ugyanígy beszélek vele, ha hisztis és földhöz veri magát, visítva akarja megszerezni az adott dolgot.

Én csak annyit mondok: "Nem értem kisfiam, mondd szépen, hogy mit szeretnél" És akkor szépen mondja "Anya mesét szeretnék"

2011. aug. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!