Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan/évesen hordanak...

Hány hónaposan/évesen hordanak ekkora méreteket a picik? Lásd alább

Figyelt kérdés
86-ost, 92-est várhatóan mikor fog hordani, ha most, 9 hónaposan 74/80-ast hord. milyen gyorsan nő eztán körülbelül? egy ruha egy szezon? vagy a jövő tavaszi nadrágot lehet még jövő ősszel is tudja majd hordani? mert azt megfigyeltem, hogy a ruhaméretezés, ha hónapokban van megadva, akkor egyéves kor alatt úgy van, hogy 0-3, 3-6, 6-9, 9-12 hó.ez utóbbit hordja amúgy most a fiam. soványabb alkatú, de centire elég hosszú. asszem legalábbis. most olyan 75 centi lehet és 8 kiló. egyéves kor utáni ruhákban a számozás viszont már 6 hónapot ugrik, 12-18 hó, 18-24 hó. ez akkor azt jelenti, hogy akár fél évig is jó lehet egy ruci, mert lelassul a növekedés?
2011. aug. 11. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:

pontosan így van ahogy írják.

vagy is ti is 80-as ruhákat fogtok az összel hordani, majd télen 86-s körülit de jövö télre az már nem lesz jó neki.

2011. aug. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az én fiam 6 hónapos lesz jövőhéten most a 74-es ruhák jó rá, éppen éppen pár darab a 68-asból, 72cm, és 8kg körüli. Mit adjak rá télen?? :) :)
2011. aug. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy jövő télen már nem lesz jó rá, de itt most inkább a tavaszi ruhák érdekelnének, hogy van-e arra esély, hogy a hosszúnadrág, ami mondjuk tavasszal még icipicit nagy, felhajtott szárral hordja majd esetleg, az ősszel lehajtott szárral jó lesz neki? persze csak elvileg kérdezem, hogy jó lehet-e?

tudom, hogy előre nem vásárolunk ruhákat... de lehet, most mégis szeretnék, mert olyan a helyzet. csak ugye ha tutira nem lesz szó vagy nagyon kicsi az esély rá... nem szeretném azt, hogy veszek 3-4 92-es hosszúnacit és nyáron hordja majd a 92-es méretet. szóval ha mostantól 6 havonta méretezik a ruhákat,a kkor jó eséllyel hord egy méretet 5-6 hónapig, igaz? tehát a nacikat vagy ősszel vagy tavasszal fogja tudni hordani, ha most 74/80-ast hord. vagy rosszul gondolom? :-(

2011. aug. 12. 10:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet kiszámítani. Persze, az esély megvan rá, hogy jó lesz a következő tavasszal az őszi kollekció, de nem biztos. Pl. a fiam a farmerban kihagyta a 86ost, mert rögtön 92es nacikra váltottunk a 80as után, fel sem hajtjuk. Hirtelen annyit nyúlt, hogy pár nap alatt le kellett cserélni az egész ruhatárát. Pl. egyik nap még jó volt rá a nadrág, aztán mire mosástól mosásig jutott(tehát kimostam, beszáradt, be a szekrénybe, újból ráadtam), a következő felvételkor már bokalengő volt.
2011. aug. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon relatív, meg aztán ruha függő is. Az én lányom 20 hónapos és általában 80/86-os ruhákat hord, de ha hiszed, ha nem, van neki 2 évesre való cucca is, ami pont jó rá, és van, ami 74/80-as. Sőt, mielőtt született vettem neki egy garnitúrát, amiben volt egy rugi, egy rövid ujjú body és egy előke, számozás szerint újszülöttre való. A rugit 3 hónaposan kinőtte, a bodyt pedig még mindig használjuk. Valamikor 1 éves kora után nőtt bele..:DD
2011. aug. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy érzékeltem, hogy a 80-as méret után nem nőnek olyan gyorsan a gyerekek.

Tavaly nyáron hordott 80-as ruhákat a kisfiam, majd télire 86-os kellett már neki. Viszont az idén nyáron még mindíg a 86-os ruhákat hordja (persze nyári kivitelben :)) )

2011. aug. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nekted a nyár elejére lesz 86/92-es méretű a babád.

Az én fiam csütörtökön lesz 1 éves. Most a 86-os méretű ruhák jók neki és inkább kicsik, mint nagyok, ezért vannak már 92-es rucik is. 77,5 centi és 9,85 kiló volt egy hónapja a tanácsadáson, de nőtt azóta. A télen nekünk a 92-98-as kell majd tuti.

2011. aug. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!